تـــوران تـــراول

لیست تور هند

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور خاص و لوکس فصلی

تور هند (3 شب دهلی + 2 شب آگرا + 2 شب جیپور)

7 شب اردیبهشت هواپیما-ماهان 37,995,000

توضیحات تور هند

هند یکی از خارق العاده ترین کشور هایی است که در این کره خاکی وجود دارد. به گونه ای که می توان در هر شهر و گوشه ای از آن آثاری از گذشته مشاهده کرد که بیانگر تاریخ و قدمت هند می باشد.

هند با داشتن تاریخ پر فراز و نشیب خود همواره سختی ها و آسانی های زیادی را تجربه کرده و به همین علت است که جاذبه های تاریخی آن تمومی ندارد.

هزاران آثار تاریخی هند که در دنیا شناخته شده است همگی گواه بر این هستند که تاریخ کشوری با قدمت امروز و دیروز نیست. بلکه کشوری است با فرهنگ غنی، گذشته ای پرافتخار و مردمی خون و گرم مهربان.

صحبت از مردم هند شد. مردم با حفظ سنت ها و ارزش های گذشتگان خود همیشه سعی بر این داشتن تا اصالت خود را حفظ کنند. علاوه بر این مردم هند مردمی هستند بسیار مهمان نواز و مهربان.

تور هند علاوه بر جاذبه های تاریخی خود، جاذبه ها و مناظر طبیعی بسیار دیدنی دارد که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

هند به علت داشتن قدمت دیرینه، غذاهای بسیار خوشمزه و متفاوتی دارد پس اگه به هند سفر کردید نگران خوراکی نباشید، چون قراره کلی طعم های جدید را تجربه کنید.

در ادامه همراه توران باستان باشید تا بیشتر با دیدنی های تور هند آشنا شویم.

جاذبه های گردشگری تور هند

تاج محل

India tour

یکی از زیباترین بناهایی که می توانید در تور هند پیدا کنید قطعا تاج محل است. تاج محل با معماری جذاب خود تبدیل به نمادی از کشور هند، مقصد محبوبی برای گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند شده است.

تاج محل یکی از شگفت انگیز ترین مکان های دنیا است که اسرار فراوان و عجیبی را در خود جای داده است. علاوه بر این تاج محل به عنوان یکی از عجایب هفت گانه دنیا نیز شناخته می شود که بر محبوبیت این عمارت، بین گردشگران و توریست ها افزوده است.

قصه عشق و عاشقی شاه جهان، امپراتور گورکانی هند و همسر ایرانی اش، ارجمند بانو بیگم و روایت تلخ فراق آنان سبب شده که تاج محل به یکی از سمبل های عشق در هند تبدیل شود. البته تاج محل به عنوان آرامگاه شاه جهان و همسرش نیز شناخته می شود.

معماری تاج محل را می توان گفت ترکیبی از معماری ایرانی، اسلامی و گورکانی می باشد که تلفیق این هنر ها با یکدیگر سبب خلق چنین شاهکاری شده است.

داستان ساخت این بنای شکوهمند نیز می رسد به زمان های بسیار دور، دوران هایی که قصه ی عشق و عاشقی شاه جهان و ارجمند بانو دهن به دهن بین همه پخش می شد.

داستان از این قرار است که شاه جهان برای اختیار کردن همسر دوم خود، ارجمند بانو که در آن زمان از اشراف زادگان ایران و از  نوادگان شاه اسماعیل صفوی بود را انتخاب کرد و آنان با یکدیگر ازدواج کردند. شاه جهان به معنای واقعی عاشق ارجمند بانو شده بود و به قدری وابسته همسر خویش بود، که دوری آن را حتی برای مدت کم نمی توانست تحمل کند.

بنابراین در تمامی جنگ ها ارجمند بانو همراه شاه جهان حضور داشت. در یکی از جنگ ها که شاه جهان برای سرکوب حاکم افغانی عازم سفر شده بود ارجمند بانو را نیز همراه خود برد. در میان جنگ خبر به شاه جهان رسید که ارجمند بانو بع علت حامله بودن، درد و رنج زیادی را تحمل کرده است و امیدی به زنده ماندنش نیست.

شاه جهان پس از آنکه خود را بر بالین همسر رساند، ارجمند بانو در وصیت خود دو نکته را به شاه جهان گفت تا آنان را انجام دهد. اولین خواسته ارجمند بانو این بود که پس از ایشان همسر دیگری شاه جهان اختیار نکند و دوم اینکه مقبره ای برای یادبود همسرش بنا کند. پس مرگ ارجمند بانو شاه که دیگر به گفته تاریخ مو سپید کرده بود درخواست های همسرش را اجابت کرد و دستور ساخت این بنای باشکوه را داد.

قلعه سرخ دهلی

به یکی دیگر از شاهکار های معماری که در هند وجود دارد می رسیم. قلعه سرخ دهلی در سال 1638 به واسطه فرمان شاه جهان ساخت شد. زمانی که شاه جهان پایتخت هند را از آگرا به دهلی منتقل کرد دستور ساخت این بنا را با توجه به تجربه ی ساخته های قبلی داد که به همین علت است قلعه ی سرخ دهلی با تمامی سازه های هند متفاوت است.

این قلعه بخاطر داشتن معماری منحصر به فرد خود باعث جذب گردشگران بسیاری زیادی از سراسر دنیا شده است. علاوه بر این بخاطر ارزش تاریخی و فرهنگی این بنا، به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است.

شهر قدیم گوا

India tour

یکی دیگر از عجایب دیدنی تور هند، شهر قدیمی و تاریخی گوا است. این شهر که قدمت آن به زمان اشغال هند توسط پرتغالی ها برمیگردد، جزو یکی از محبوب ترین آثار تاریخی است که توسط گردشگرانی که به هند سفر می کنند انتخاب می شود.

علاوه بر این، این شهر به خاطر داشتن قدمت تاریخی خود به ثبت جهانی نیز رسیده است.

موزه پرنس ولز

چاتراپارتی شیواجی ماهارجا واستو سنگراهالایا یا به عبارت دیگر موزه پرنس ولز یکی دیگر از بناهای تاریخی هند است که سالانه گردشگرانی زیادی برای بازدید از آن به هند سفر می کنند.

قدمت این بنا به قرن بیست میلادی بازمیگردد. این موزه شامل پنجاه هزار قطعه و اشیا تاریخی از تاریخ باستان هند است که به سه قسمت هنر، باستان شناسی و تاریخ طبیعی می توان این آثار را دسته بندی کرد.

کاخ راشتراپاتی باوان

کاخ راشتراپاتی باوان که به عنوان کاخ ریاست جمهوری در دهلی نو هند نیز شناخته می شود توسط یک معماری بریتانیایی به نام ادوین لاندر لوتینز ساخته شده است. این بنا که تحت تاثیر معماری بریتانیایی ساخته شده نشان از نفوذ انگلیس در دهه های گذشته در هند دارد.

البته که طرح های هندی از بین نرفته اند و می توان آثاری از معماری هند را در این کاخ مشاهده کرد.

مقبره همایون

آرامگاه آخرین امپراتور مغول یعنی همایون، که با نام آرامگاه همایون نیز شناخته می شود یکی دیگر از آن آثار تاریخی هند است که در بین توریست هایی که به هند سفر می کنند خیلی محبوب است. این بنا در قرن 16 میلادی ساخته شده که در معماری آن می توان معماری ایرانی، هندی و مغولی را نیز مشاهده نمود.

نقشه گردشگری تور هند

India tour

بهترین زمان رزرو تور هند

India tour

آب و هوای هند در طول سال بیشترین گرما را تجربه می‌ کند، با این حال وضعیت هوا از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است. دوره سرد ترین هوا در هند از اواخر نوامبر تا ابتدای مارس ادامه دارد. در این زمان، صبح و شام بسیار سرد می ‌شود و روز ها اغلب آفتابی است. از طرف دیگر، فصل گرم تر از مارس تا ژوئن است و همراه با آب و هوای نامطبوع و خشک است.

فصل بارندگی بیشتر در تابستان (ژوئن تا اواخر اکتبر) در بیشتر نقاط هند رخ می ‌دهد.

تعیین بهترین زمان سفر با تور هند به سلیقه و علایق شخصی شما بستگی دارد. برخی از گردشگران ممکن است ترجیح دهند در دوره بارانی سفر کنند، در حالی که دیگران به دنبال تجربه زیبایی‌ های فصل‌ های دیگر هستند. علاوه بر این، در نظر داشته باشید که بسیاری از فعالیت‌ های گردشگری به شدت به شرایط آب و هوایی وابسته هستند.

جشنواره های دیدنی تور هند

India tour

جشن دیوالی هند

جشن دیوالی، به نام‌ های دیپاوالی یا Divali نیز شناخته می‌ شود و یکی از مهم ترین جشن‌ های مذهبی در فرهنگ‌ های هندو، جین و سیک به حساب می ‌آید. این واژه از دو واژه سانسکریت dīpa به معنای نور و āvali  به معنای ردیف گرفته شده است، که در کل به معنای صف نور یا روشنایی است. جشن دیوالی به مدت پنج روز در اوایل پاییز برگزار می ‌شود.

این جشن نماد پیروزی نور بر تاریکی، خیر بر شر و دانش بر جهل است. مردم هندو این جشن را با حضور الهه لاکشمی، نماد ثروت و رفاه، جشن می‌ گیرند. در مناطق مختلف هند، اجرای مراسم دیوالی با سنت‌ ها و مراسم متفاوتی همراه است. به عنوان مثال، در شرق هند، این جشن با الهه کالی که نماد پیروزی خیر بر شر است، مرتبط می ‌شود.

در شمال هند، مردم این جشن را به افسانه‌ های حماسی رامایانا مرتبط می ‌کنند که داستان بازگشت راما به پادشاهی خود پس از شکست دادن راوانا را روایت می ‌کند. در جنوب هند، دیوالی به عنوان جشن شکست کریشنا از شیطان ناراکاسورا شناخته می‌ شود.

بعضی افراد دیوالی را به عنوان یاد بود ازدواج لاکشمی و ویشنو جشن می ‌گیرند، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان روز تولد لاکشمی جشن می‌ گیرند.

جشن هولی هند

India tour

جشن هولی یا جشن رنگ هندی، یکی از پرشور ترین و هیجان ‌انگیزترین رویداد ها در تور هند و برای گردشگران خارجی است که در پایان زمستان برگزار می ‌شود. اگر تور هند شما همزمان با جشن رنگ برگزار می ‌شود، از آماده شدن برای لذت بردن از این تجربه لذت ببرید و نگرانی از لباس های رنگی یا خیس شدن لباس ها نداشته باشید.

هولی یکی از جشن‌ های باستانی هندی است و با عناوین مختلفی همچون جشن عشق، جشن رنگ ‌ها، و جشن بهار نیز شناخته می ‌شود. این جشن در پایان زمستان به مناسبت فرا رسیدن بهار برگزار می‌ شود.

هولی به عنوان جشن عشق نیز شناخته می‌ شود، که با داستان الهی عشق جاودانه بین رادا و کریشنا (دو خدای هندو) ارتباط دارد. همچنین با نام جشن رنگ‌ ها نیز مشهور است، زیرا در این جشن افراد از رنگ‌ های مختلف استفاده می ‌کنند و یکدیگر را رنگی می کنند.

جشن وایساخی هند

وایساخی یا جشن بیساخی، یکی از جشن ‌های مهم مردم سیک در منطقه پنجاب است که به مناسبت فصل برداشت محصول برگزار می‌ شود. در این رویداد، مردمان سیک با اجرای رقص ‌های محلی و با هیجان و شوق، به استقبال فصل برداشت محصول می ‌روند.

وایساخی نه تنها اهمیت مذهبی زیادی دارد، بلکه همچنین نماد دهمیت گورو گوبیند سینگ (Gobind Singh)، بنیان‌ گذار سرپنجه خالص (Panth Khalsa) را نشان می ‌دهد که در سال 1699 میلادی ایجاد شد. این جشن در تاریخ ۱۴ آوریل هر سال در منطقه پنجاب هند برگزار می‌ شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزا تور هند

India tour

اگر قصد سفر به کشور هند، و دریافت ویزا توریستی هند را دارید می توانید اینکار را به دو صورت انجام بدهید. در ابتدا می توانید حضوری به سفارت هند بروید و اقدام به دریافت ویزا تور هند کنید. یا به صورت آنلاین می توانید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را تحویل سفارت هند بدهید. البته برای دریافت ویزا به صورت حضوری نیز باید در سایت نوبت بگیرید. که می توانید از سایت (https://www.indianembassytehran.gov.in/) اینکار را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی هند :

فرم تکمیل شده روادید هند

اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار

دو قطعه عکس ۵ در ۵ با زمینه سفید

کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

کپی برابر اصل ویزای قبلی هند

بلیط رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل

بیمه مسافرتی

لیست هتل های تور هند

India tour

هند بخاطر داشتن آثار تاریخی و فرهنگی متعدد سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. به همین علت هتل های متعددی در شهر های توریستی هند تاسیس شده اند که می توانید از آن ها استفاده کنید. از جمله مهم ترین هتل های هند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

هتل THE RETREAT ROYAL ORCHID CENTRAL

هتل CROWN ROHINI

هتل Clarks Shiraz

هتل  Estrela Do Mar Beach Resort

اشاره کرد. که همگی جزو هتل های 5 ستاره هند محسوب می شوند و سالانه پذیرای خیلی از مسافرانی است که به هند سفر می کنند.

سوالات متداول

 • 1- سه راس مثلث توریستی هند چه شهر هایی هستند؟

  دهلی، آگرا و جیپور به عنوان سه راس مثلث طلایی گردشگری و توریستی هند شناخته می شود که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

 • 2- بهترین فصل های هند برای رزرو تور چه فصل هایی هستند؟

  می توان گفت فصل بهار و پاییز بهترین فصل هایی هستند که می توانید برای رزرو تور هند اقدام فرمایید.

 • 3- جاذبه های گردشگری معروف هند چه اماکنی هستند؟

  تاج محل، قلعه سرخ دهلی و قطب منار جزو معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری هند محسوبمی شوند.

 • 4- مدت زمان پرواز از تهران تا دهلی چند ساعت است؟

  مدت زمان پرواز از تهران تا دهلی چیزی حدود 4 ساعت است.

جستجوی تور

تور هند (3 شب دهلی + 2 شب آگرا + 2 شب جیپور)