تـــوران تـــراول

لیست تور دهلی

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور خاص و لوکس فصلی

تور هند (3 شب دهلی + 2 شب آگرا + 2 شب جیپور)

7 شب اردیبهشت هواپیما-ماهان 37,995,000

توضیحات تور دهلی

هند یکی از کشورهایی است که برای گردشگران جذابیت های بسیار زیادی دارد. این کشور دارای تنوع زیادی از لحاظ جغرافیایی، فرهنگی، زبانی و مذهبی است که باعث می شود هر گردشگری بتواند چیزی را بر اساس سلیقه و علاقه خود در گوشه کنار هند پیدا کند که برایش جذاب باشد. از بین شهرهای مختلف هند، دهلی یکی از مهم ترین و مشهورترین آنها است که برای هر گردشگری ارزش دیدن دارد.

دهلی پایتخت هند و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. این شهر دارای تاریخچه ای غنی و فرهنگی متنوع است که در بناهای تاریخی، مذهبی، فرهنگی و مدرن آن منعکس شده است. دهلی دو بخش دهلی قدیم و دهلی نو را شامل می شود که هر کدام دارای جاذبه های خاص خود هستند. در این بخش، ما به معرفی این دو بخش و برخی از جاذبه های آنها می پردازیم.

دهلی قدیم بخشی از شهر است که از دوران سلطنتی هند باقی مانده است. این بخش شامل بازارهای قدیمی، مسجدها، قلعه ها، مقابر و آرامگاه های تاریخی است که نشان دهنده گذشته ای پرافتخار و پرآشوب هند هستند. دهلی نو بخشی از شهر است که در دوران استعمار بریتانیا ساخته شد و نشان دهنده توسعه و مدرنیته هند است. این بخش شامل ساختمان های دولتی، موزه ها، پارک ها، معابد و مراکز خرید است که هر کدام دارای جذابیت های خود هستند.

در ادامه همراه آژانس مسافرتی توران باستان باشید تا بیشتر با جاذبه های گردشگری هند آشنا شویم.

 

جاذبه های گردشگری تور دهلی

دهلی پایتخت هند و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. این شهر دارای تاریخچه ای غنی و فرهنگی متنوع است که در بناهای تاریخی، مذهبی، فرهنگی و مدرن آن منعکس شده است. دهلی دو بخش دهلی قدیم و دهلی نو را شامل می شود که هر کدام دارای جاذبه های خاص خود هستند. در ادامه به معرفی برخی از این جاذبه ها می پردازیم.

دهلی قدیم

Delhi tour

دهلی قدیم بخشی از شهر است که از دوران سلطنتی هند باقی مانده است. این بخش شامل بازارهای قدیمی، مسجدها، قلعه ها، مقابر و آرامگاه های تاریخی است که نشان دهنده گذشته ای پرافتخار و پرآشوب هند هستند. برخی از جاذبه های تور دهلی قدیم عبارتند از:

قلعه سرخ:  این قلعه یکی از شاهکار های معماری هند است که در سال ۱۶۳8 توسط شاه جهان ساخته شد. این قلعه دارای چندین ساختمان زیبا و مجلل است که در آنها موزه ها، کتابخانه ها، حمام ها، مسجد و باغ های فوق العاده وجود دارد. قلعه سرخ هر ساله محل برگزاری مراسم روز استقلال هند است.

مسجد جامع دهلی:  این مسجد بزرگترین و مهیب ترین مسجد هند است که در سال ۱۶۵۶ توسط شاه جهان احداث شد. این مسجد دارای سه دروازه بزرگ، چهار برج، دو مینار و یک حیاط بزرگ است که می تواند ۲۵ هزار نفر را در خود جای دهد. از بالای مناره های مسجد می توان منظره ای زیبا از شهر را دید.

بازار چاندنی چوک:  این بازار یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین بازار های دهلی است که در قرن ۱۷ توسط شاه جهان طراحی و ساخته شد. این بازار شامل چندین خیابان و کوچه است که هر کدام محصولات مختلفی را ارائه می دهند. می توانید از این بازار لباس، زیورآلات، اسباب بازی، کتاب، ادویه، شیرینی و غذاهای محلی خریداری کنید.

دهلی نو

Delhi tour

دهلی نو بخشی از شهر است که در دوران استعمار بریتانیا ساخته شد و نشان دهنده توسعه و مدرنیته هند است. این بخش شامل ساختمان های دولتی، موزه ها، پارک ها، معابد و مراکز خرید است که هر کدام دارای جذابیت های خود هستند. برخی از جاذبه های تور دهلی نو عبارتند از:

دروازه هند:  این دروازه یک یادبود جنگی است که به افتخار ۸۳ هزار سرباز هندی که در جنگ جهانی اول و جنگ افغانستان کشته شدند، ساخته شد. این دروازه دارای یک شعله جاودانه است که همیشه روشن است و نشان دهنده احترام به شهدا است.

مقبره گاندی:  این مقبره محل دفن مهاتما گاندی، پدر ملت هند و رهبر جنبش استقلال آن است. این مقبره ساده و بی زینت است و در میان یک باغ سبز و آرام قرار دارد. در این مقبره می توانید از اشیاء شخصی، عکس ها و نقل قول های گاندی دیدن کنید.

معبد لوتوس:  این معبد یکی از زیباترین و مشهورترین معابد هند است که به شکل یک گل لوتوس طراحی شده است. این معبد متعلق به دین بهائی است و برای همه ادیان و اعتقادات باز است. این معبد دارای ۲۷ برگ است که از سنگ مرمر سفید ساخته شده اند و در شب با نورپردازی زیبایی روشن می شوند.

نقشه گردشگری تور دهلی

Delhi tour

بهترین زمان رزرو تور دهلی

Delhi tour

اگر قصد دارید تور دهلی را رزرو کنید، باید به آب و هوا، جمعیت، قیمت و رویداد های این شهر توجه کنید. به طور کلی، بهترین زمان رزرو تور دهلی ماه های اکتبر تا مارس است که در این ماه ها آب و هوا خنک و مناسب، جمعیت کمتر و قیمت ها ارزان تر است. همچنین در این ماه ها می توانید از برخی از رویداد ها و جشن های فرهنگی و مذهبی دهلی نیز لذت ببرید. برخی از این رویدادها عبارتند از:

دیوالی: این جشن یکی از مهم ترین و شادی آور ترین جشن های هند است که در ماه اکتبر یا نوامبر برگزار می شود. این جشن نشان دهنده پیروزی نور بر تاریکی و خیر بر شر است. در این جشن، مردم خانه ها، مغازه ها و خیابان ها را با چراغ ها، شمع ها و آتش بازی ها روشن می کنند و به یکدیگر هدیه می دهند.

هولی: این جشن یکی از شادی آور ترین و رنگین ترین جشن های هند است که در ماه مارس برگزار می شود. این جشن نشان دهنده پایان زمستان و آغاز بهار است. در این جشن، مردم با پودر های رنگی و آب رنگی یکدیگر را رنگ می زنند و به شادی می پردازند.

جشن گلاب: این جشن یکی از زیباترین جشن های دهلی است که در ماه فوریه برگزار می شود. این جشن به افتخار گل های رز است که در این ماه شکوفه می دهند. در این جشن، مردم از باغ های گلاب دهلی دیدن می کنند و از عطر و زیبایی گل ها لذت می برند.

به غیر از این ماه ها، می توانید در ماه های دیگر نیز به دهلی سفر کنید، اما باید به چند نکته توجه کنید. در ماه های آوریل تا ژوئن، آب و هوای دهلی بسیار گرم و خشک است و دما می تواند به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد برسد. در این ماه ها، باید از آب زیاد، کلاه، آفتاب گیر و کرم ضد آفتاب استفاده کنید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. در ماه های ژوئیه تا سپتامبر، دهلی با موسم باران روبه رو می شود که باعث می شود آب و هوا شرجی و مرطوب شود. در این ماه ها، باید از چتر، کفش های ضد آب و لباس های سبک استفاده کنید و از خوردن غذاهای خیابانی خودداری کنید. در ماه های اکتبر تا مارس، آب و هوای دهلی خنک و خشک است و دما می تواند به کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد برسد. در این ماه ها، باید از لباس های گرم، شال، دستکش و کلاه استفاده کنید و از خوردن آب سرد خودداری کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزا تور هند

Delhi tour

اگر قصد سفر به کشور هند، و دریافت ویزا توریستی هند را دارید می توانید اینکار را به دو صورت انجام بدهید. در ابتدا می توانید حضوری به سفارت هند بروید و اقدام به دریافت ویزا هند کنید. یا به صورت آنلاین می توانید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را تحویل سفارت هند بدهید. البته برای دریافت ویزا به صورت حضوری نیز باید در سایت نوبت بگیرید. که می توانید از سایت (https://www.indianembassytehran.gov.in/) اینکار را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی هند :

فرم تکمیل شده روادید هند

اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار

دو قطعه عکس ۵ در ۵ با زمینه سفید

کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

کپی برابر اصل ویزای قبلی هند

بلیط رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل

بیمه مسافرتی

لیست هتل های تور دهلی

Delhi tour

دهلی بخاطر داشتن آثار تاریخی و فرهنگی متعدد سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. به همین علت هتل های متعددی در شهر های توریستی دهلی تاسیس شده اند که می توانید از آن ها استفاده کنید. از جمله مهم ترین هتل های دهلی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

هتل THE RETREAT ROYAL ORCHID CENTRAL

هتل CROWN ROHINI

هتل Clarks Shiraz

هتل  Estrela Do Mar Beach Resort

اشاره کرد. که همگی جزو هتل های 5 ستاره تور دهلی محسوب می شوند و سالانه پذیرای خیلی از مسافرانی است که به دهلی سفر می کنند.

سوالات متداول

 • 1- سه راس مثلث توریستی هند چه شهر هایی هستند؟

  دهلی، آگرا و جیپور به عنوان سه راس مثلث طلایی گردشگری و توریستی هند شناخته می شود که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

 • 2- بهترین فصل های دهلی برای رزرو تور چه فصل هایی هستند؟

  می توان گفت فصل بهار و پاییز بهترین فصل هایی هستند که می توانید برای رزرو تور دهلی اقدام فرمایید.

 • 3- جاذبه های گردشگری معروف دهلی چه اماکنی هستند؟

  قطب منار، دروازه هند و قلعه سرخ جزو معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری دهلی محسوبمی شوند.

 • 4- مدت زمان پرواز از تهران تا دهلی چند ساعت است؟

  مدت زمان پرواز از تهران تا دهلی چیزی حدود 4 ساعت است.

جستجوی تور

تور هند (3 شب دهلی + 2 شب آگرا + 2 شب جیپور)