تـــوران تـــراول

تور اروپا

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور روسیه 8 روز از 28 تا 29 تیر

7 شب تیر هواپیما-ماهان 19,990,000 تومان + 490 دلار

ترکیبی

تور مسکو و سنت پترزبورگ 7 روز 5 مرداد

6 شب مرداد هواپیما-ایران ایر تور 60,490,000

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو) 8 روز ویژه مهر، آبان، آذر، دی، بهمن

7 شب مهر - آبان - آذر - دی - بهمن هواپیما-Turkish 49,900,000 تومان + 1,690 یورو

تور فرانسه 8 روز ویژه آبان، آذر، دی و بهمن 1403

7 شب آبان - آذر - دی - بهمن هواپیما-Turkish 49,900,000 تومان + 1,890 یورو

توضیحات تور اروپا

قاره اروپا یکی از مقاصد محبوب گردشگران از سراسر جهان است. این قاره دارای جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و زیبا است که هر کدام از آن ها شاهدی از تاریخ، فرهنگ، هنر و طبیعت این سرزمین است. اما چه زمانی بهترین زمان برای سفر به اروپا است؟ در این بخش به بررسی این موضوع و معرفی برخی از جاذبه های گردشگری اروپا خواهیم پرداخت.

سفر به اروپا یکی از رویا های بسیاری از ایرانیان است که دوست دارند از زیبایی ها، فرهنگ ها و تاریخ این قاره باستانی دیدن کنند. اما سفر به اروپا نیاز به برنامه ریزی و اطلاعات دقیق دارد تا بتوانید از آن به بهترین نحو لذت ببرید. در ادامه همراه آژانس مسافرتی توران باستان باشید تا بیشتر با جاذبه های گردشگری اروپا و بهترین زمان سفر به اروپا آشنا شویم.

جاذبه های گردشگری تور اروپا

قاره اروپا دارای بی شمار جاذبه گردشگری است که هر کدام از آن ها ارزش دیدن را دارند. اما در اینجا به معرفی برخی از مشهورترین و محبوب ترین آن ها خواهیم پرداخت:

1- برج ایفل فرانسه :

Europe tour

برج ایفل فرانسه یکی از نماد های معماری و فرهنگی این کشور است که در شهر پاریس و در کنار رود سن قرار دارد. این برج از فلز آهن ساخته شده است و به رنگ قهوه ای روشن رنگ آمیزی شده است. این برج در سال ۱۸۸۹ به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و نمایشگاه جهانی ساخته شد و به نام مهندس و سازنده اش گوستاو ایفل نام گرفت.

برج ایفل دارای سه طبقه قابل دسترسی برای بازدید کنندگان است که در ارتفاع های ۵۷، ۱۱۵ و ۲۷۶ متری قرار دارند. در هر طبقه از برج می توانید از منظره ای فوق العاده از شهر پاریس و محل های مهم آن لذت ببرید. همچنین در طبقه اول و دوم برج رستوران ها، کافه ها، موزه ها و فروشگاه هایی وجود دارند که می توانید از خدمات آن ها استفاده کنید. در طبقه سوم برج نیز یک آسانسور شیشه ای وجود دارد که شما را به بالاترین نقطه برج می برد و از آنجا می توانید تا ۷۰ کیلومتر دورتر را ببینید.

برج ایفل در طول روز و شب دارای نورپردازی های مختلف و زیبا است که آن را بیشتر به چشم می آورند. در هر ساعت شب نیز برج ایفل به مدت پنج دقیقه با نورهای درخشان و چشمک زن تزئین می شود که این صحنه را نمی توان از دست داد. برج ایفل همچنین محل برگزاری بسیاری از رویداد های مهم و ملی فرانسه است مانند مراسم ۱۴ ژوئیه، روز ملی فرانسه، که در آن آتش بازی های بزرگی از برج ایفل شلیک می شوند.

برج ایفل یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری جهان است که هر سال میلیون ها نفر از آن دیدن می کنند. این برج با جزئیات و زیبایی های خیره کننده اش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. برج ایفل نه تنها یک سازه معماری است بلکه یک اثر هنری و یک علامت فرهنگی است که نشان دهنده تاریخ، افتخار و اتحاد فرانسه است.

2- آکروپولیس یونان :

Europe tour

آکروپولیس یونان یکی از مهم ترین بناهای تاریخی و باستانی جهان است که در بلند ترین نقطه شهر آتن قرار دارد. این بنا شامل چندین معبد و ساختمان مربوط به دوران هلنیسم است که از جمله آن ها می توان به پارتنون، ارکتئون، تمپل آتنا نیکه و تئاتر دیونیسوس اشاره کرد. آکروپولیس در سال ۱۹۸۷ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

آکروپولیس به معنای شهر مرتفع یا صخره مقدس است که در یونان و تمام دنیا فراوان است. اما آکروپولیس آتن به خاطر اهمیت تاریخی و فرهنگی خود به عنوان آکروپولیس معروف شده است. این مکان نشان دهنده شکوفایی فکری و هنری آتن در قرن پنجم پیش از میلاد است که در زمان فرمانروایی پریکلس رخ داد. در این دوره، بسیاری از شاهکار های معماری، نقاشی، مجسمه سازی و ادبیات یونانی در این مکان خلق شدند.

آکروپولیس در طول تاریخ تغییرات و تخریب های زیادی را تجربه کرد. در سال ۴۸۰ پیش از میلاد، این مکان توسط ایرانیان در جنگ های یونان و ایران آتش زده شد. در سال ۱۶۷ پیش از میلاد، این مکان توسط رومیان تصرف شد و به مرکز فرهنگی و مذهبی آن ها تبدیل شد. در سال ۱۴۵۸ میلادی، این مکان توسط عثمانیان اشغال شد و برخی از بناهای آن به مسجد و انبار تبدیل شدند. در سال ۱۸۰۱ میلادی، برخی از تندیس ها و آثار آکروپولیس توسط سفیر بریتانیا به نام الگین برداشته و به موزه بریتانیا منتقل شدند. در سال ۱۸۲۱ میلادی، در جریان جنگ استقلال یونان، این مکان توسط ارتش عثمانی مورد بمباران قرار گرفت و بخش هایی از آن خراب شدند.

امروزه، آکروپولیس یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری یونان است که هر سال میلیون ها نفر از آن دیدن می کنند. این مکان با جزئیات و زیبایی های خیره کننده اش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در کنار آکروپولیس، موزه آکروپولیس نیز وجود دارد که در سال ۲۰۰۹ میلادی افتتاح شد و بخش بزرگی از آثار و گنجینه های مربوط به این مکان را نمایش می دهد.

3- کلیسای ساگرادا فامیلیا اسپانیا :

Europe tour

کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از شاهکار های معماری سبک مدرنیسم است که در شهر بارسلونا واقع شده است. این کلیسا توسط معمار مشهور آنتونی گائودی طراحی و ساخته شد و هنوز هم در حال ساخت است. این کلیسا دارای ۱۸ برج است که هر کدام نماینده یکی از شخصیت های مقدس مسیحیت است. کلیسای ساگرادا فامیلیا با جزئیات و زیبایی های خیره کننده اش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

کلیسای ساگرادا فامیلیا به معنی خانواده مقدس است و نشان دهنده ایمان و امید گائودی به مسیحیت است. این کلیسا در سال ۱۸۸۲ میلادی شروع به ساخت شد و با توجه به آن که هزینه ساخت آن از میان کمک های مردمی تامین می شود، تا به حال به کندی پیش رفته است. پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۶ میلادی، سالگرد مرگ گائودی، ساخت آن تمام شود. البته در سال ۲۰۱۰ میلادی با وجود ناقص بودن بنای این کلیسا، پاپ بندیکت شانزدهم در طی مراسمی آن را به صورت رسمی افتتاح کرده است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا دارای سه نمای مختلف است که هر کدام یکی از مراحل زندگی حضرت مسیح را نشان می دهند. نمای تولد که در سمت شرقی کلیسا قرار دارد، داستان تولد و کودکی مسیح را بازگو می کند. نمای درخشش که در سمت جنوبی کلیسا قرار دارد، داستان رستاخیز و آسمان رفتن مسیح را بازگو می کند. نمای زیارتگاه که در سمت غربی کلیسا قرار دارد، داستان آخرین شام، صلیب گذاری و مرگ مسیح را بازگو می کند. هر نما دارای چهار برج است که نماینده چهار انجیل نویس هستند.

کلیسای ساگرادا فامیلیا در طول روز و شب دارای نورپردازی های مختلف و زیبا است که آن را بیشتر به چشم می آورند. درون کلیسا نیز دارای تزئینات و آثار هنری فراوانی است که از جمله آن ها می توان به مجسمه ها، روزنه ها، سقف ها، ستون ها، آلتارها و رویه ها اشاره کرد. کلیسای ساگرادا فامیلیا الهام گرفته از طبیعت است و گائودی سعی کرده است تا از الگو ها و شکل های طبیعی در طراحی آن استفاده کند. این کلیسا نه تنها یک سازه معماری است بلکه یک اثر هنری و یک علامت فرهنگی است که نشان دهنده خلاقیت، ایمان و امید گائودی و مردم اسپانیا است.

4- کلیسای نوتردام فرانسه :

Europe tour

کلیسای نوتردام یکی از نماد های معماری سبک گوتیک و مشابه کلیسا های کاتولیک روم است که در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا از سال ۱۱۶۳ شروع به ساخت شد و در طول قرون مختلف تغییرات و اضافه کاری هایی را تجربه کرد. کلیسای نوتردام دارای دو برج بلند و یک رزویندو بزرگ است که در نمای جلویی آن قرار دارند. درون کلیسا نیز دارای تزئینات و آثار هنری فراوانی است که از جمله آن ها می توان به مجسمه ها، روزنه ها، سقف ها، ستون ها، آلتارها و رویه ها اشاره کرد. کلیسای نوتردام الهام بخش بسیاری از نویسندگان و هنرمندان معروف بوده است .

کلیسای نوتردام در طول تاریخ نقش مهمی در رویداد های تاریخی و ملی فرانسه داشته است. در این کلیسا مراسم تاج گذاری بسیاری از پادشاهان فرانسه، جشن های مذهبی و ملی، تشییع جنازه برخی از شخصیت های مهم و ازدواج برخی از افراد مشهور برگزار شده است. این کلیسا همچنین محل برگزاری بسیاری از کنسرت ها، نمایش ها و نمایشگاه های هنری است .

کلیسای نوتردام در سال ۲۰۱۹ میلادی مورد حمله آتش سوزی قرار گرفت و بخش هایی از آن خراب شدند. این حادثه باعث تاسف و تاثر بسیاری از مردم فرانسه و جهان شد و حمایت های مالی و معنوی زیادی برای بازسازی آن ارائه شد. در حال حاضر کلیسای نوتردام در حال بازسازی است و امیدواریم که به زودی به شکل اصلی خود بازگردد .

نقشه گردشگری اروپا

Europe tour

بهترین زمان رزرو تور اروپا

Europe tour

به طور کلی، بهترین زمان برای سفر به اروپا فصل تابستان است. در فصل تابستان آب و هوای کشور های اروپایی جهت بازدید از جاذبه های گردشگری و تفریحات آبی بسیار مناسب است. همچنین در این فصل بسیاری از فستیوال ها، کنسرت ها، نمایش ها و رویداد های فرهنگی و هنری در اروپا برگزار می شوند که می توانید از آن ها لذت ببرید. البته باید توجه داشت که در فصل تابستان قیمت های تور، بلیط هواپیما و هتل ها نیز بالاتر از سایر فصول است و باید از قبل رزرواسیون کنید.

در صورتی که می خواهید در زمان خلوت تری به اروپا سفر کنید و هزینه کمتری را هم بپردازید، فصل بهار و پاییز بهترین انتخاب ها هستند. در این فصول آب و هوای اروپا معتدل و دلپذیر است و شلوغی گردشگران نیز کمتر است. همچنین می توانید از تخفیف های مختلف برای خرید تور، بلیط و هتل بهره مند شوید.

سوالات متداول

  • 1- آیا ایرانیانی که قصد سفر به اروپا را دارند نیاز است که حتما ویزا دریافت کنند؟

   بله؛ برای ایرانیان که قصد سفر به اروپا را دارند ویزای توریستی و شینگن الزامی است که داشته باشند.

  • 2- کدام شهر ها و کشور های اروپا بازدید کننده ی بیشتری دارند؟

   اروپا به دلیل اینکه از جاذبه های گردشگری متنوع و زیادی بهره مند است خیلی جاذبه های گردشگری زیادی دارد. ولی از مهم ترین کشور های اروپا می توان به پاریس، اسپانیا، ایتالیا و سوئیس اشاره کرد.

  • 3- درخواست ویزای شینگن را به کدام کشور باید بدهیم؟

   برای درخواست ویزای شینگن باید به کشور مقصدی که قصد سفر به آن را دارید مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. ولی می توانید بعد از صدور ویزای شینگن در کشور های مشخص شده سفر داشته باشید.

  • 4- تور ارزان قیمت اروپا را از کجا می توان پیدا کرد؟

   ما در آژانس مسافرتی توران باستان تمام سعی خود را می کنیم که بهترین تور ها را با قیمتی مناسب ارائه دهیم. برای دریافت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  • 5- کدام فصل بهترین زمان برای سفر به اروپا است؟

   معمولا در فصل های تابستان و بهار می توانید بهترین تجربه های سفر از اروپا را کسب کنید ولی می توانید در فصل زمستان هم از کریسمس و حال و هوای عید لذت ببرید.

X

تور فرانسه 8 روز ویژه آبان، آذر، دی و بهمن 1403