تـــوران تـــراول

لیست تورهای عربستان

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

زیارتی

تور زیارتی حج عمره

8 شب اردیبهشت هواپیما-ماهان 1700 دلار + بلیط هواپیما

مکه و مدینه دو شهر مقدس  مسلمانان هر سال میلیونها مسلمان را به سوی خود جلب می کند. ولی به جز این دو شهر مقدس، جاهای دیدنی طبیعی دیگری هم در این سرزمین یافت می شود. از جمله مسجدهای شهر جده، مراکز تفریحی و حیات وحش، فعالیت ورزشی آبی و غواصی، آفرود و غیره. در این متن جاهای دیدنی تور عربستان را با هم می شناسیم.

مسجد شناور جده (مسجد الرحمه)

مسجد شناور جده که با نام‌های مسجد الرحمه و مسجد فاطمه الزهرا نیز شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بازدید در جده است. این مسجد که بر روی ستون های بلند در ساحل دریای سرخ ایستاده است، به نظر می رسد از دور شناور است. در طراحی و ساخت ساختمان سفید مسجد شناور از سبک معماری سنتی و مدرن به طور همزمان استفاده شده است. علاوه بر تماشای زیبایی بنا، می توانید در مسجد الرحمه به نماز و عبادت بپردازید.

مرکز تفریحی سفری نوا (تور عربستان)

سافاری نوا در چشم بازدیدکننده به مثابه دنیایی مملو از آرامش و در آغوش گرفتن آرامشی که سر و صدای ریاض و خیابان های شلوغ را جدا می کند به نظر می رسد. در اینجا، دشت‌ها با منظره زرافه‌ها، اورکس و شترمرغ‌هایی که در تپه‌های ماسه‌ای آن پرسه می‌زنند و در بیابان‌های طلایی‌اش پرسه می‌زنند، مزین شده است، زیرا این استراحتگاه شامل بیش از 700 حیوان در اطراف بازدیدکنندگانش در تورهای اکتشافی است، همراه با راهنمایان تور در ماشین‌های روباز. بزها، اسب‌های آبی و حیوانات وحشی را از نزدیک ببینید و دیدن گورخرهایی را که در مراتع یا در داخل دشتها پرسه می‌زنند را از دست ندهید، زیرا استراحتگاه با گنجاندن تعدادی از حیوانات در حال انقراض، محیطی مناسب برای محافظت از محیط زیست حیوانات در منطقه ایجاد می‌کند. در این محیط، خیلی از حیوانات به تعداد زیادی رسیده اند. و نه تنها جایی برای گسترش تعداد حیوانات حیات وحش است، بلکه یک باغ وحش روباز است.

کشته غرق شده بویلر در ابومدافع

در ابومدافع در ساحل دریای احمر، محلی است که کشتی غرق شده در ته آب است که جاذبۀ غواصی برای غواصان است. این کشتی حدود صد سال پیش با بار بزرگی از زغال سنگ به ته آب رفته است. و اطراف آن پر از مرجانهای زیبا و رنگارنگ است. و غواصان آماتور و حرفه ای به این حمل می آیند تا آن را ببینند.

جزایر فرسان: تور عربستان

این جزیره و ساحل زیبای آن میزبان توریستها و ورزشکاران، و غواصان است. نه تنها ساحل آن با آلاچیقهای استوایی زیبا در کنار آب نیلگون و تمیز مزین شده است. بلکه داخل آب هم منظره بسیار زیبایی برای غواصان است. خصوصاً اینکه احتمال دیدن گاو دریایی و فیل دریایی وجود دارد که تجربه بسیار جالبی است. فیل دریایی کمیاب از نوع سیرنیا است. مرجانها و شقایقهای آبی زیبایی را دوچندان می کنند.

منطقه اُبحر و غواصی با گاوهای دریایی

باز هم یک سفر و سیاحت زیر دریا، که می توانید گاو دریایی کمیاب (manatee) را ببینید و حتی آن را نوازش کنید. به جز آن، ساحلها پر از شقایقهای آبیريال لقک ماهی، انواع لاک پشت رنگارنگ، و سفره ماهی (stingray) است که به آن در عربستان الرقیطة می گویند. تپه های مرجانی به تنهایی یک جاذبه فوق العاده است. چه ماهر باشید و چه آماتور می توانید این زیبایی را زیر آب ببینید.

تور عربستان

آکواریوم فقیه در جده

آکواریوم فقیه در جده تنها آکواریوم در عربستان سعودی است و بهترین مکان برای گذراندن وقت با خانواده است. با بیش از 7000000 آبزی از 200 گونه می توانید اطلاعات زیادی در مورد حیوانات دریایی و زندگی آنها در این آکواریوم به دست آورید. در آکواریوم فقیه علاوه بر ماهی های رنگارنگ می توانید آبزیان جالبی مانند لاک پشت های دریای سرخ را نیز مشاهده کنید. تماشای کوسه های خطرناک و موجودات دریایی از فاصله نزدیک تجربه ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان رقم می زند. همچنین نمایش های روزانه دلفین ها و شیرهای دریایی در این آکواریوم وجود دارد.

 

تور عربستان: حیات وحش عربستان

گربه وحشی عربستان: کاراکال

این گربه وحشی عربی، که به اسمهای مختلفی شناخته می‌شود، از جمله “کاراکال” که نام ترکی آن است، معروف است. واژه “کارا” به معنای سیاه و “کولاک” به معنای گوش است. این گربه وحشی عربی به نام “وشق” نیز شناخته می‌شود. یکی از نام‌های دیگر این گونه، “وشق الفارسی” است که به معنای “سیاه گوش ایرانی” است. منگوله گوش در عربستان و حتی در ایران، به ویژه در استان یزد، زندگی می‌کند.

این گربه وحشی با ظاهری باریک و قوی در بیابان‌ها و مناطق خشک عربستان زندگی می‌کند. با وجود وحشی بودن و قوی بودن، این حیوان از انسان بسیار می‌ترسد، به‌خصوص اگر اتومبیل را ببیند، ترسش باعث می‌شود که خشکش بزند. این حتی امکان دارد که اگر به نزدیک آن برسید و آن را لمس کنید. این رفتار، باعث شده که بسیاری از رانندگان پس از دیدن این حیوان، که از ترس خشکش زده شده، به‌اشتباه بیمار بودن آن را تصور کنند و آن را به دامپزشک ببرند، درحالی‌که این خصوصیت، یک ویژگی طبیعی از گربه وحشی عربی است.

تیزشاخ عربی را ببینید

آن یک گوزن بزرگ و زیبا و سفید است که در عربستان پرسه می زند. گویند که افسانۀ اسب تک شاخ از ظاهر این حیوان آمده است. گرچه این حیوان قبلاً در حیات وحش عربستان منقرض شد ولی در اسارت زیاد شد و الآن دوباره احیا شده است. با سفر به باغ وحشهای عربستان و صحراهای آن این حیوان بامزه را ببینید.

تور عربستان

 

 

گاو دریایی

گاو دریایی با ظاهر جالب خود، در طول تاریخ، موجب ایجاد افسانه‌هایی شده است. شکل ظاهری این حیوان، به نظر ملاحان قدیمی، شبیه به پری دریایی بوده است، به‌ویژه دم جالب آن. همچنین، صدایی سوزناک دارد که شبیه آواز انسانی است. این شکل و صدا باعث ایجاد افسانه‌ای شده که پری‌های دریایی با صدای جذاب خود، دریانوردان را به سمت خود جلب و موجب خطر برای آن‌ها می‌شوند. گاو دریایی در آبهای کم‌عمق زندگی می‌کند و به‌خصوص در آبهای اطراف عربستان مشاهده می‌شود.

 

غذاهای عربستان

کبسه عربستانی

غذایی که به عنوان غذای ملی عربستان سعودی شناخته می‌شود، کبسه نام دارد. این غذا که به عنوان غذای اصلی مرغ و برنج شناخته می‌شود، نه تنها در عربستان سعودی بلکه در سراسر جهان عرب مورد علاقه است.

برای تهیه کبسه، ابتدا مرغ در آب‌گوشتی تند به همراه گوجه فرنگی و ادویه‌ها پخته می‌شود. سپس مرغ پخته شده از آب گوشت خارج شده و سرخ یا کبابی می‌شود، در حالی که آب گوشت برای پختن برنج استفاده می‌شود. این غذا می‌تواند با استفاده از مرغ، گوشت بره، گوشت شتر، ماهی و یا حتی میگو طبخ شود.

معمولاً ماهی یا گوشت بر روی برنج قرار می‌گیرد و سپس کل غذا در یک بشقاب بزرگ سرو می‌شود که برای خوردن با دست طراحی شده است.

اگرچه کبسه ممکن است ظاهراً شبیه به ته چین گوشت ایرانی باشد، اما روش طبخ و مزه‌ای که دارد با آن متفاوت است.

ثرید

این خوراکی، آبگوشت ایرانی را به یاد می‌آورد، و نام آن “ثرید” است، که معانی ترید کردن و نان را در خورش خرد کردن دارد. نان تخت به نام رقاق به این آبگوشت اضافه می‌شود. در حالی که تنوع غیرگیاهی شامل سس گوشت (بیشتر گوشت گوسفند) است، اما یک نسخه گیاهی هم از این غذا وجود دارد. اهمیت این غذا در مصرف سریع آن در ماه مبارک رمضان است که مسلمانان در طول روز روزه می‌گیرند و بعد از غروب آفتاب غذا می‌خورند. گفته شده که این غذای مورد علاقه حضرت محمد (ص) بوده است.

نان خشک است، اما وقتی با آبگوشت قاطی شود، نرم می‌شود. مانند آبگوشت ایرانی است، اما گاهی به دلیل سلیقه، به آن کدو سبز یا هویج هم اضافه می‌شود.

سخن آخر

مسجد شناور جده (مسجد الرحمه)، مرکز تفریحی سفری نوا، کشته غرق شده بویلر در ابومدافع، جزایر فرسان، منطقه اُبحر و غواصی با گاوهای دریایی، تیزشاخ عربی، آکواریوم فقیه در جده و حیات وحش عربستان از جمله جاذبه‌هایی هستند که علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، ارزش‌های تاریخی و فرهنگی خاصی را در خود جای داده‌اند. این مکان‌ها هر یک داستانی جذاب از تاریخ، طبیعت و زندگی در منطقه را به گردشگران ارائه می‌دهند. از دیدن مساجد معماری زیبا تا غواصی در آب‌های زیبا و مرجانی، از مشاهده حیوانات وحشی گرفته تا لذت بردن از تجربیات مرتبط با آبزیان در آکواریوم، عربستان یکی از مقاصد برتر جهان برای گردشگری است. همچنین، تجربه غذاهای محلی مانند کبسه و ثرید، به سفر شما رنگ و طعم ویژه‌ای می‌بخشد. این همه جاذبه گردشگری، و اقلیم متفاوت عربستان، هر مسافر باسلیقه ای را به فکر انتخاب تور عربستان می اندازد.

جستجوی تور

تور زیارتی حج عمره