تـــوران تـــراول

جزایر تایلند و چگونه از آنها بازدید کنیم

فهرست مطالب

جزایر زیبا و رویایی تایلند محبوبتین مقصد کشور است. گردش در جزایر تایلند از جزیره ای به جزیره ای دیگر در تایلند خیلی راحت است. هر جزیره ای برای خود شبیه بهشتی کوچک به نظر می رسد.

امکانات زیادی برای انتخاب مسیر است، تا بتوانیم همه این جزایر تایلند را به خوبی بگردیم. اگر تو هم مثل ما مایلی خیلی جا ها را کشف کنی، جزیره گردی قطعاً چیزی است که دوست داری. برای آن بهترین چیز، جزایر جنوبی تایلند است.

مسافران زیادی هر روزه چندین بار این جزایر تایلند را با کشتی می پیمایند. با هواپیما به بزرگترین جزیره می روند و از آنجا سفر را شروع می کنند.

کی رویای آن را ندارد، سفر در جزیره ای که مثل آلبوم تصاویر است. زندگی روزمره کم اما خورشید و دریا زیاد. اما قبل از اینکه بالاخره بتوانید در بانوج (تخت استراحت درختی) مورد انتظار زیر درختان نخل استراحت کنید، ابتدا باید به آنجا برسید.

کوه سامویی، کوه پانگان و کوه تائو Koh Samui, Koh Phangan & Koh Tao

توجه کنید که اسم آن کوه Koh است و منظور کوه یا تپه نیست!

جزایر تایلند

جزایر تایلند

اطلاعات کلی

این سه جزیره در خلیج غربی تایلند هستند.

معروفترین جزایر تایلند، کوه سامویی است. به دلیل فرودگاه کوچک کوه سامویی می توانید از بانکوک یا پوکت با هواپیما به آنجا بروید، سریع و آسان تا سفرتان را شروع کنید.

کوه سامویی

در کوه سامویی توریستها ساحل رویایی خود را پیدا می کنند. یک محل اقامت و رستورانها برای همه بودجه ها هست. شما آن معمولاً راحتتر و آرامتر است.

یک گشت و گذار در پارک ملی و آب آنگ تونگ انجام بدهید.

جزایر تایلند

جزایر تایلند

کوه پهانگان

به سوی کوه پانگان به شما پیشنهاد می کنم با کشتی بروید. بر عرشی از منظره و نسیم خوشایند لذت ببرید، که موهایتان را شانه می کند. کوه پانگان به ویژه برای پارتی ماه کامل معروف است که در ساحل هاد رین برگزار می شود. برای فقط همین مردم از همه جای دنیا سفر می کنند.

به دلیل محبوبیتی که داشت، در مقطعی مهمانی های نیمه ماه نیز برگزار می شد که اتفاقاً یک بار آن را در آنجا تجربه کردیم.برنامه ریزی شده نبود، اما محل اقامت نزیک ساحل بود، و ما آن مهمانی را دیدیم.

بنابراین ما سپس شمال را کاوش کردیم. در اینجا بسیاری از سواحل کوچک، خلیج ها و بسیاری از کسانی که زندگی شهری را ترک کرده اند را خواهید دید. در کل بسیار خالی تر و ساکت تر است. آن زمان برای ما خیلی ساکت بود (10 سال پیش، اکنون بسیار توریستی تر شده است). ما در فصل کم کاملاً تنها بودیم و برخی از اقامتگاه ها و رستوران ها هنوز در آن زمان تعطیل بودند. که دیگر اینطور نیست. با این حال، من از آن زمان اینجا نبودم و فقط می توانم به داستان های دوستان اشاره کنم.

thailand inselhopping flugzeug 1 جزایر تایلند و چگونه از آنها بازدید کنیم آژانس مسافرتی توران تراول

کوه تائو

جزیره لاک‌پشت‌های کوه تائو بهشت ​​کوچک من بود، به طور کلی بهترین جزایر تایلند برای کسانی که ترجیح می‌دهند در زیر آب باشند تا بالا. اسنورکلینگ و غواصی در اینجا بهترین هستند.

ما بیش از یک هفته در اینجا ماندیم تا در اقامتگاه غواصی 5 ستاره Ban’s Diving اقامت داشته باشیم و مجوز غواصی Open Water Diver Padi را دریافت کنیم. Ban’s شهرت بسیار خوبی دارد و من همیشه می توانم آن را توصیه کنم.

در جهان زیر آب اطراف کوه تائو عجایب زیبا را می بینی. ما حتی کوسه نهنگی دیدیم.

اینجا دوره غواصی هم ارائه می شود. دوره آنها به زبانهای مختلفی از جمله انگلیسی و برخی زبانهای غیرانگلیسی است. اما اگر واقعاً غواصی دوست دارید حتی اگر زبانتان غیر انگلیسی است، به دوره غواصی به زبان انگلیسی بروید تا اصطلاحات بین المللی را یاد بگیرید تا جاهای دیگر هم از آن استفاده کنید.

با کشتی بین کوه تائو و کوه پانگان حدود یک و نیم ساعت راه است.

جزایر تایلند

جزایر تایلند

چگونه به مقصد برسیم

پرواز از بانکوک تا کوه سامویی

از این سریعتر نمی شود، خودتان را به پرواز کوه سامویی دعوت کنید.

کوه سامویی جزیره ای است که از همه بیشتر توسط گردشگران ملاقات می شود. پرواز از بانکوک تا کوه سامویی با بانکوک ایرویز و تای ایرویز انجام می شود. هر دو خط هوایی هر روز چند پرواز از بانکون ( و همچنین از پوکت) به کوه سامویی دارند. حدود 80 دقیقه به آنجا می رسید.

اگر پرواز مستقیم برایت گران است، می توانی با نوک ایر یا ایر آسیا که از بانکوک ارزانتر تا سورات تانی می رود و از آنجا با کشتی دوباره تا جزیره در خلیج تایلند می رود.

جزایر تایلند

جزایر تایلند

بانکوک اتوبوس وی آی پی، کوه سامویی

در اینجا شما “بسیار نزدیک به عمل” هستید. جایگزین ارزان‌تر برای پرواز این است که با اتوبوس (شب) از بانکوک به چومفون یا سورات تانی بروید و سپس با کشتی یا قایق تندرو به سمت کوه سامویی، کو فانگان (هر دو از سورات تانی) یا کوه تائو (چومفون) بروید (چومفون). نکته: خرید بلیط ترکیبی در بانکوک).

وقتی با بودجه کم سفر می کنید و دوست دارید زمینی حرکت کنید و زمینها و مردم را ببینید، پس بهتر است به کوه سامویی با اتوبوس و سفر کشتی ای برسید.

بلیط آن را در بانکوک در هر گوشه ای در دفاتر مسافرتی کوچک و بیشمار پیدا کنید و بخرید. همچنین برای هرکی که مایل به بوروکراسی و کاغذبازی است و همیشه باید رزروها از قبل و مطمئن انجام شده باشد، آن معمولاً یک معما است و سوال پیش می آید که چگونه یک رزرو کردن به این شکل، باید خوب پیش برود، ولی در واقع همیشه خوب پیش می رود!

جزایر تایلند

جزایر تایلند

خرید بلیط ترکیبی برای کشتی

شناخته شده ترین ارائه دهنده LOMPRAYAH است. بلیط ترکیبی متشکل از یک بلیط اتوبوس و یک بلیت کاتاماران را می توان با قیمت حدود 25 یورو در اینجا خریداری کرد. سفر با اتوبوس های روز یا شب از جاده معروف Khao San در بانکوک آغاز می شود و در سورات تانی یا اسکله دان ساک به پایان می رسد. از اینجا می توانید با قایق یا قایق تندرو به سه جزیره خلیج کو سامویی، کو فانگان یا کو تائو ادامه دهید.

این سفر حدود 12 ساعت طول می کشد. عزیمت اتوبس روز ساعت 6 و اتوبوس شب ساعت 21 است.

با اتوبوس تا چامپون بعد با کشتی

اگر شما علاقه ای با سفر اتوبوسی طولانی ندارید و می خواهید مستقل باشید، می توانید یک ماشین اجاره ای بگیرید. تردد از سمت چپ جاده، یک سری قواعد رانندگی و نیز این واقعیت که بیشتر توریستها، تایی بلند نیستند صحبت کنند، و خود بومیها در دهات کم یا هیچ انگلیسی بلند نیستند، این امر را کمی مشکل می کند.

با توجه به این مسائل تردد خصوصی هم وجود دارد. راننده ون مجهز به کولر معمولاً خوب انگلیسی حرف می زند و جاذبه های توریستی معروف را نشان می دهد و توضیح می دهد. مقصد سفر مثل سفر اتوبووس به چامپون یا سورت تانی است، و از آنجا با کشتی به جزایر تایلند می برند.

توجه: معمولاً برای شرکت‌های کوچک‌تر کرایه ماشین محلی، معمول است که مشتری را مسئول هرگونه آسیب احتمالی به وسیله نقلیه می‌دانند. بنابراین من شرکت های اجاره بین المللی مانند Avis یا Hertz را توصیه می کنم. در اینجا شما همچنین می توانید بدون هیچ مشکلی ماشین را به مکان دیگری بازگردانید. به هر حال، رانندگان در تایلند نیز باید حداقل 21 سال سن داشته باشند.

از بانکوک تا کوه سامویی با قطار و کشتی

راحت و امن. با قطار خیلی راحت و امن در تایلند سفر می کنند. همچنین اینجا بلیط ترکیبی ارائه می شود، که انتقال از بانکوک تا سورات تانی با قطار و از سورات تا کوه سامویی کشتی هست. حالا برای راحتی قطار درجه یک یا دو هست، قطار نشستنی یا مناسب خواب و مجهز به کولر.

سفر قطار در تایلند گران نیست، و درجه یک آن هم قیمت مناسبی دارد و اگر شب سفر می کنید قطار مجهز به تخت خواب بگیرید که قیمتی ندارد.

سفر قطاری که دوازده ساعت طول می کشد معمولاً بین ساعت 17 و 20 از مترو اصلی بانکوک هوا لامپونگ شروع می شود، بلیط ترکیبی طبق درجه و کلاس آن بین 600 بات و 1200 بات در نوسان است، بلیط را می توانید مستقیماً از فرودگاه یا در چند دفتر مسافرتی بخرید.

دریای آندامان جنوبی

جزایر دریای آندامان جنوبی جزایری رویایی را مثل بقیه جاهای تایلند ارائه می دهد. کوه پهی پهی به ویژه برای خلیج مایا و «ساحل» معروف است. برای همین این جزیره مهمی است. در جزیره هیچ ماشینی تردد نمی کند. و همه جای جزیره را فقط باید پیاده کشف کنید. تا ویوپوینت (نقطه دید) از پله ها بالا بریود و منظره را تماشا کنید.

اگر خلیج مایا باز است، باید صبح زود با اولین تور بروید. بعد در بعد از ظهر آن خیلی شلوغ می شود.

کوه لانتا

در در این جزیره شما استراحت می کنید، کتاب می خونید و با اسکوتر در جزیره می گردید.

شما می توانید به خوبی در کوه لانتا شیرجه بزنید، اما متأسفانه سرماخوردگی برنامه های من را متوقف می کند. بنابراین با بانوج (تخت استراحت) در ساحل باقی ماندم.

با یک تور قایق به غار زمرد بروید (شما وارد غاری در تاریکی می شوید و سپس یک ساحل رویایی احاطه شده توسط صخره ها، مخفیگاه سابق دزدان دریایی) و جزایر تایلند زیبای مجاور کو نگای، کو موک و کو کرادان را پیدا می کنید. متأسفانه، صخره ها برای غواصی تقریباً مرده هستند. یعنی آن زندگی که جالب است در صخره های زیر آب که مرجانها زنده باشند و شقایقهای آبی در آن وجود داشته باشند نیست که شما بخواهید اسنورکلینگ یا غواصی کنید. و چون تپه مرجانی ، حیات واقعی نداشت که ماهی ها را جذب کنند، افراد خرده نان می ریزند که ماهیها جمع شوند و غواصان و توریستها ماهیها را زیر آب ببینند. اما این جذب مصنوعی ماهیها توسط نان، برای من جذاب نبود.

نکته: در کوه لانتا فیل سواری ارائه می شود. اما این کار را نکنید!

پوکت

بزرگترین جزیره تایلند حتی سفر پرواز مستقیم از جاهای دیگر جهان به این جزیره را فراهم می کند. از شلوغی و مرکز مهمانی شهر پوکت دور شوید. مجموعه‌های هتل عظیم را پشت سر بگذارید و از اینکه هنوز سواحل متروک و بارهای ساحلی ساخته شده از کلبه‌های چوبی وجود دارد، شگفت‌زده خواهید شد.

کو یائو نوی

ترجمه شده، Koh Yao Noi به معنای “جزیره کوچک طولانی” است، این چیزی است که در واقع وجود دارد. در اینجا هنوز هم خانه های ییلاقی چوبی در کنار دریا، خلیج های خلوت و به ندرت هیچ توریستی پیدا خواهید کرد.

 

در اینجا زیباترین سواحل را نخواهید یافت، اما واقعاً می توانید در اینجا استراحت کنید. چند نفری که از زندگی شهری گریخته اند اینجا زندگی می‌کنند و خوشحال هستند که شما را با موسیقی زنده در شب به رستوران می‌برند، رستورانی که فقط با پیکاپ می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. شما به سرعت چند روستا را با اسکوتر کاوش کردید.

در کلبه پاسای یک قایق ماهیگیری را اجاره می کنیم تا دنیای جزیره را کشف کنیم.

نکاتی برای سفر به جزایر تایلند

بهترین زمان برای سفر

تغییرات آب و هوایی پیش بینی آب و هوا را به طور فزاینده ای دشوار می کند. باران بین جولای و نوامبر رایج است. در جنوب تایلند نیز از نوامبر تا ژانویه. در فصول بارندگی رطوبت بسیار بالایی وجود دارد و هوا بسیار مرطوب است.

در اینجا من همه چیز را در مورد بهترین زمان برای سفر به تایلند با جزئیات خلاصه کرده ام

 

نکات و تجربیات تجربه شده برای جزیره پیمایی

برای رسیدن به فرودگاه سووارنابومی، پرواز خود را به مقصد تایلند رزرو کنید یا اگر مجبور به رفتن به فرودگاه دون موانگ هستید، یک سفر شهر بانکوک را برای هماهنگی اضافه کنید. این به این معنی است که هیچ عجله ای وجود ندارد و شما در معرض خطر از دست دادن پرواز اتصال خود به کوه سامویی نیستید زیرا برای رسیدن به فرودگاه دیگر باید ساعات شلوغی را طی کنید.

پس از رسیدن به کوه سامویی، مطمئناً بلافاصله احساس جزیره را خواهید داشت. در هر صورت، من به ندرت چنین فرودگاه کوچک بامزه ای را دیده ام. اگر سرویس شاتل ترتیب نداده‌اید، مینی‌ون‌هایی در سمت راست روبروی خیابان هستند که شما را با قیمتی حدود 150/250 بات به ساحل چاونگ/لامای می‌رسانند. مثل همیشه در تایلند، موارد زیر در اینجا صدق می کند: شما حق دارید در مورد قیمت مذاکره کنید، ولی به هر حال باید به توافق برسید و همراهشان بروید!

سریع ترین راه هواپیما است، اما شما اغلب بیش از 100 یورو برای پرواز یک طرفه می پردازید.

اگر قصد دارید فقط به عنوان ایستگاه ترانزیت از کو سامویی دیدن کنید، می‌توانید بلیطی از جمله سرویس شاتل برای کشتی به کو فانگان یا کو تائو در بانکوک یا مستقیماً در فرودگاه کو سامویی رزرو کنید. توجه: بلیط های همان روز ممکن است از قبل فروخته شده باشد، به خصوص برای مهمانی ماه کامل.

 

گزارش تجربه کاترین از بانکوک به کوه سامویی با اتوبوس شبانه و سپس با کشتی

در اولین سفرم به تایلند می‌خواستیم با قطار از بانکوک به چامفون برویم. از اسکله، سپس با کشتی به سمت کوه سامویی یا کو فانگان بروید. متأسفانه، دیگر هیچ بلیط قطار برای کلاس اول یا کوپه خواب در ایستگاه وجود نداشت، بنابراین ما سفر را با اتوبوس شب VIP رزرو کردیم (واقعاً به آنها گفته می شود). اتوبوس با نور روشن درست در گوشه ای از ایستگاه قطار بانکوک بیرون آمد.

با این حال، راننده ما بیشتر کنار جاده رانندگی تا روی جاده. ما واقعاً احساس امنیت نمی‌کردیم در این مسیر رانندگی کنیم. صبح حوالی ساعت 5 صبح کاملا خسته به اسکله رسیدیم تا به سمت کوه سامویی و سپس به سمت کوه فانگان ادامه دهیم.

 

در آن زمان با خودم قسم خوردم: دیگر هرگز در اتوبوس شب سفر نکنم – دفعه بعد مستقیماً پرواز خواهم کرد (البته از آن زمان بارها و بارها اتوبوس شب سوار شدم. با این حال، هرگز به این تعداد کوله گردهای بدبو و داغون یکجا نبوده اند.)

در راه بازگشت از Koh Phangan و Koh Tao ما یک پرواز برگشت از Koh Samui به بانکوک رزرو کردیم.

برگرفته از این منبع

بیشتر بخوانید: بهترین سیم کارت تایلند

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

جزایر تایلند و چگونه از آنها بازدید کنیم