تـــوران تـــراول

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

فهرست مطالب

در جنوب فرانسه، کمترین جایی را که می‌توان به زیبایی، جذابیت و پرزرق و برق بیشتری یافت، در اروپا پیدا می‌کنید. از گرمای سواحل دلنشین آن تا لذیذی غذاهایی که در این مکان‌های زیبا پیدا می‌شود، همه اینها باعث می‌شود که سفر به جنوب فرانسه تجربه‌ای خاطره‌انگیز و آرامش‌بخش باشد و افراد بیشتری به سفر با تور فرانسه ترغیب شوند. ما را همراهی کنید تا با جاهای دیدنی جنوب فرانسه بیشتر آشنا شوید.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه: اکس-آن-پرووانس

اکس-آن-پرووانس، با خیابان‌های مشجر، بناهای زیبا و معماری شگفت‌انگیز، به یکی از نقاط محبوب در جنوب فرانسه تبدیل شده است. این شهر در دوران رومی‌ها توسط یک ژنرال رومی شکل گرفت، اما بهترین دوران خود را در زمان رنسانس تجربه کرد، زیرا هنرمندان بسیاری به این منطقه مهاجرت کردند و آن را به مرکز فرهنگی و هنری خود تبدیل کردند. این شهر زیبا به یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل در فرانسه تبدیل شده است و سالانه حدود 40،000 دانشجو به این شهر سفر می‌کنند.

کن

این شهر برای جشنواره هنری و جایزه فیلمها معروف است، ولی تنها جاذبه آن این جشنواره نیست. این شهر ساحلی دارد که 300 روز در سال، آفتابی است، بنابراین شما می‌توانید در هر زمانی به آن سفر کنید و از ساحل‌هایش لذت ببرید. شروع سفرتان را می‌توانید با بازدید از بلوار کروازت (Boulevard de la Croisette) کنید و از دیدن خلیج آبی و زیبای این شهر لذت ببرید. پیاده‌روی در امتداد ساحل نیز بسیار آرامش‌بخش است، به‌ویژه اگر زمانی به کن سفر کنید که جشنواره برگزار نمی‌شود و با جمعیت کمتری مواجه می‌شوید.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه: لورمارَن (Lourmarin)

لورمارَن یکی از روستاهای زیبایی است که توسط جنگل‌ها و تاکستان‌های مختلف احاطه شده است، این ویژگی‌ها باعث شده تا این دهکده بسیار زیبا و دلنشین باشد. اگرچه این منطقه به نسبت دیگر نقاط جنوب فرانسه کمتر گردشگر دارد، اما بازدید از آن تجربه‌ای لذت‌بخش و به یادماندنی خواهد بود. میدان‌های زیبا و خیابان‌هایی که با کافه‌های متعدد در فضای باز پر است، این منطقه را برای گردش و تفریح مناسب می‌سازند. یکی از جاذبه‌های دیدنی لورمارَن، یک کاخ قدیمی است که به قرن 12 بازمی‌گردد و در قرن 15 به سبک رنسانس تغییر شکل یافته است. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند وارد اتاق‌های این کاخ شده و سفری به گذشته داشته باشند. همچنین، نویسنده مشهور، آلبر کامو، سال‌های پایانی عمر خود را در این روستا سپری کرد و در قبرستان لورمارَن دفن شده است.

loumarin جاهای دیدنی جنوب فرانسه آژانس مسافرتی توران تراول

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

بیاریتز: جاهای دیدنی جنوب فرانسه

بیاریتز، در جنوب غربی فرانسه، در نزدیکی ساحل باسک و مرز اسپانیا واقع شده است. این شهر ساحلی زیبا و آرام از زمانی که ناپلئون و همسرش یوجین در سال ۱۸۵۴ از آن دیدن کردند، به یکی از مقاصد محبوب برای تعطیلات تبدیل شد. او دستور ساخت هتل دو پاله (Hotel du Palais) را داد که امروزه به عنوان مهم‌ترین بنای موجود در این شهر شناخته می‌شود.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه: آرلس

شهر آرلس در کنار رودخانه رن در جنوب فرانسه واقع شده است. این شهر از زمان جولیوس سزار یکی از بندرهای مهم تجاری و مراکز فرهنگی بوده است. یکی از بناهای برجسته‌ترین این شهر، تئاتر قدیمی رومی است که به دوران رومیان بازمی‌گردد و در گذشته به عنوان محل برگزاری مسابقات گلادیاتورها شناخته می‌شد. امروزه این تئاتر که به خوبی حفظ شده، برای کنسرت‌ها و گاهی مسابقات گاوبازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در یکی از گوشه‌های این شهر، می‌توانید محلی که ون‌گوگ تابلوی مشهور “شب‌های پرستاره بر فراز رن” را نقاشی کرده است، ببینید. ون‌گوگ زمانی که در این شهر زندگی می‌کرد، بیش از ۳۰۰ اثر هنری ایجاد کرده و خانه‌اش که با رنگ زرد شناخته می‌شود، از مهم‌ترین جاذبه‌های آرلس محسوب می‌شود. شاید اگر با تور پاریس نوروز سفر کنید، فرصت یک سفر یک روزه برای بازدید از این شهر جنوبی فرانسه را پیدا کنید.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

سن پل دو وانس

مناظر زیبا و دلنشین سن پل دوانس به تنهایی می‌تواند انگیزه‌ای برای سفر به این دهکده در جنوب شرقی فرانسه باشد. این دهکده کوچک و زیبا دارای دیدنی‌های فراوانی است، از جمله دیوارهای دفاعی شهر، خیابان‌های سنگ‌فرشی که قرونی از قدمت دارند، و هنرمندانی که بخشی از زندگی خود را در این دهکده برای ابراز استعداد هنری خود زندگی کرده‌اند، از جمله پیکاسو. برخی از آثار این هنرمندان هنوز هم در این دهکده قابل مشاهده هستند. همچنین، در کوچه‌های باریک این شهر می‌توانید موزه‌ها و گالری‌هایی با نمایشگاه‌های بسیار زیبا و دیدنی پیدا کنید. تمامی مسیرها به سمت یک برج و کلیسای گوتیک اشاره دارند که در بالای یک تپه قرار دارند.

کارکاسون: جاهای دیدنی جنوب فرانسه

کارکاسون یکی از قدیمی‌ترین شهرهای فرانسه است که پیرامون آن دیوارهای محکمی کشیده شده است. این شهر تاریخی از سال ۱۹۹۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. قرارگیری کارکاسون بین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، به آن اهمیت استراتژیک زیادی می‌بخشد. همچنین، وجود کوه‌ها و تپه‌های سرسبز در اطراف این شهر، به زیبایی آن افزوده است. گفته می‌شود که کارکاسون سالانه ۴ میلیون گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

اوینیون Avignone: جاهای دیدنی جنوب فرانسه

یکی از مهم‌ترین بناهایی که بر شهرت شهر اوینیون افزوده، مجموعه کاخ‌های پاپ است. این مجموعه، یکی از برجسته‌ترین بناهای مربوط به دوران وسطی در فرانسه است که در قرن ۱۴ بر روی تپه‌ای با نمایی به رودخانه رن ساخته شده است. امروزه این کاخ به عنوان محلی برای برگزاری نمایشگاه‌ها و فستیوال‌های مختلف شناخته می‌شود. فضای خارجی آن نیز با باغ‌ها و تپه‌های سرسبزی پر است که به شکل پلکانی مرتب شده‌اند. همچنین، موزه آنگلادون در این شهر قرار دارد که در آن تنها اثر هنری ون‌گوگ در پروانس به نمایش گذاشته می‌شود.

 

شهر نیس یا نیکیا

شهر نیس که در دوران باستان بدان نیکیا می گفتند، نیس، با ارائه آثار هنری برجسته و جهانی تا معماری قرون وسطی و سواحل خیره کننده و رویایی، تمام نیازهای گردشگران برای تعطیلات را در یک مکان فراهم می‌کند. این شهر جذاب و پرانرژی در جنوب شرقی فرانسه دارای جاذبه‌های فراوانی است که بسیاری از آنها را می‌توانید فقط با گشت و گذار در آنجا تجربه کنید، از جمله بازارهای فضای باز که امکان دسترسی به فضای متفاوت و صمیمی‌تر در این شهر را فراهم می‌آورد. اگر با تور به پاریس سفر می‌کنید، باید دانست که این منطقه فاصله زیادی تا پاریس دارد و نیاز به زمانی چند ساعته برای رسیدن دارد. وقتی به مسایل فرهنگی و هنری می‌پردازید، هیچ سفری به نیس کامل نمی‌شود مگر اینکه از بازدید از موزه مارک چاگال بگذرید. در این موزه، صدها اثر هنری از این هنرمند فرانسوی به نمایش گذاشته شده است. شهر نیس نزدیک مرز ایتالیا است.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

کلیسای سنت آندرو در بوردو

کلیسای سنت آندره دُ بوردو (Cathédrale Saint-André de Bordeaux) یکی از نمادهای تاریخی و معماری شهر بوردو در فرانسه است. این کلیسا در زمانه‌های مختلف ساخته و بازسازی شده است و برخی از بخش‌های آن به دوران قرون وسطی بازمی‌گردد. طراحی گوتیک و زیبای آن همچنین جلوه‌های رمانس معماری را به وضوح نشان می‌دهد. این کلیسا به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مهم در شهر بوردو شناخته می‌شود و با شیوه معماری منحصر به فرد و زیبایی‌های هنری‌اش، بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کند.

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

جاهای دیدنی جنوب فرانسه

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی تور

جاهای دیدنی جنوب فرانسه