تـــوران تـــراول

جاهای دیدنی غرب فرانسه، ساحل اطلس

فهرست مطالب

توضیح کوچک، من نمی خواهم رتبه بندی “بهترین مکان های دیدنی در ساحل” را انجام دهم. “طبقه بندی”  مناظر یا مناطق یا جاهای دیدنی واقعاً برای من منطقی نیست. شما فقط باید از هر مکان به خاطر آنچه هست، قدردانی کنید، بدون اینکه نیازی به “مقایسه کردن” آن باشد. در این مقاله با جاهای دیدنی غرب فرانسه آشنا می شوید.

هر منطقه (فرانسه) ویژگی ها و جذابیت های خود را دارد. مثلاً چگونه می توانیم تپۀ ماسه ای پیلا Dune du Pilat را با کوه Mont Saint-Michel  مقایسه کنیم؟

و سپس، بستگی زیادی به خواسته ها و سلیقه هر کسی دارد. همچنین خواهید دید که “شماره 1” ممکن است برای ما جذاب باشد ولی برای شما جذاب نباشد، ولی شماره های دیگر را بیشتر دوست داشته باشید.

در طول مقاله، سعی می کنم در مورد هر مکان به شما بگویم تا به شما کمک کنم ببینید آیا برای شما مناسب است یا نه!

صرف نظر از این، من همچنان سعی کردم با این سوال آنها را بنویسم که : “اگر کسی این سوال را از من بپرسد، جاهای دیدنی غرب فرانسه در ساحل اطلس کدام است؟  “، و جواب من این خواهد بود:

falais3 جاهای دیدنی غرب فرانسه، ساحل اطلس آژانس مسافرتی توران تراول

صخره های عظیم اترتا

تورهای مرتبط

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور فرانسه مرداد

7 شب مرداد turkish جاهای دیدنی غرب فرانسه، ساحل اطلس آژانس مسافرتی توران تراول هواپیما-Turkish 39,900,000 تومان + 1,990

ساحل بیسکاروس

و بله، اول از همه در مسیر ما برای جاهای دیدنی غرب فرانسه ساحل بیسکاروس است، در مقابل “آثار تاریخی” ساحل اقیانوس اطلس، چه کسی فکرش را می کرد!

از من می پرسی چرا این شهر کوچک ساحلی و نه شهر دیگر؟

زیرا دقیقاً همان چیزی است که دنبال آن هستید. البته، ما میخواهید همه چیزهایی را که سواحل ارائه می‌دهد کشف کنید، اما چیزی که بیش از همه جالب است این است که بهشتی کوچک در کنار اقیانوس، دور از شهرهای بزرگ پیدا کنیم و چند روز در آنجا چادر بزنیم تا موج‌سواری کنیم.در بیسکاروس است که در طول یک هفته کوتاه چند جلسه موج سواری می توانید انجام دهید.

کمپینگ رایگان در جنگل، 50 متری ساحل، و تنها 7 کیلومتری ساحل بیسکاروس، در جنگل وجود دارد (که بدیهی است خارج از فصل قابل تحمل است، زیرا تعداد زیادی کمپینگ وجود داشت و در اوج شلوغی، چادر زدنها خیلی زیاد و شلوغ می شود).

جاهای دیدنی غرب فرانسه

جاهای دیدنی غرب فرانسه

مونت سنت میشل: جاهای دیدنی غرب فرانسه

یکی دیگر از جاهای دیدنی غرب فرانسه، کوه سنت میشل است. اما مراقب باشید، من فقط در مورد بازدید “کلاسیک” که در راهنمای گردشگری خود خواهید یافت با شما صحبت نمی کنم.

البته این بازدید نیز ارزش انجام دادن دارد، هرچه به دیر نزدیک‌تر شوید، بیشتر متوجه بنای تاریخی آن می‌شوید.

جزیرهٔ مونت سنت میشل، به جز برخی از بناها و جاذبه‌های دیدنی پاریس، به‌عنوان پربازدیدترین مقصد گردشگری فرانسه شناخته می‌شود. این جزیره در دهانهٔ رودخانهٔ کوئنون در ناحیهٔ نرماندی واقع شده و صومعه‌ی گوتیک زیبایش، که در قلب این شهر قرون وسطایی قرار دارد، هرچشمی را به خود جلب می‌کند. این صومعه بر روی یک صخرهٔ گرانیتی در خلیج مونت سنت میشل قرار دارد. مونت سنت میشل یکی از اولین بناهای تاریخی است که در سال ۱۹۷۹ به‌عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

جاهای دیدنی غرب فرانسه

تل ماسۀ پیلا La Dune du Pilat

یکی از جاهای دیدنی غرب فرانسه، تل ماسۀ عظیم پیلا، که به نام “تل پیلا” نیز شناخته می‌شود، در فاصله ۶۰ کیلومتری از شهر بوردو، در منطقهٔ خلیج آرکاکون فرانسه واقع شده و بالاترین تل ماسه‌ای در تمام اروپا محسوب می‌شود. این تل با ارتفاعی که تا ۱۰۷ متر از سطح دریا می‌باشد، از زیبایی و موقعیت بی‌نظیری برخوردار است که آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف تبدیل کرده و هر سال بیش از یک میلیون بازدیدکننده را جذب می‌کند.

یک نکته جالب دربارهٔ این تل ماسه‌ای، حرکت آن است. این تل به‌آرامی به سمت جنگل‌ها، خانه‌ها و حتی دیوار آتلانتیک (دیواری که در دوران جنگ جهانی دوم ساخته شد) حرکت می‌کند. این حرکت متناوب است، گاهی بسیار تند (تا ۱۰ متر در سال) و گاهی بسیار آرام (کمتر از یک متر در سال). در طول ۵۷ سال گذشته، این تل ماسه‌ای با جابجایی سالانه‌ای حدود ۴.۹ متر، به مجموع ۲۸۰ متر جابجا شده است.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

جاهای دیدنی غرب فرانسه

 صخرۀ عظیم اترتا Les Falaises d’Etretat

یکی از دلایل شهرت شهر اترتا در مسیر جاهای دیدنی غرب فرانسه، وجود صخره‌های بلند و تماشایی در سواحل آن است. این صخره‌ها که با نام “صخره‌های اترتا” شناخته می‌شوند، از جنس گچ بوده و از سه طاق طبیعی و یک ساختار نوک مانند تشکیل شده‌اند. ارتفاع برخی از این صخره‌ها به ۹۰ متر می‌رسد و بلندترین نقطه ساختار نوک مانند آنها در ارتفاعی حدود ۷۰ متر از سطح دریا قرار دارد.

زیبایی و جذابیت این صخره‌ها باعث شده که هنرمندان و نقاشان معروف آن را در نقاشی‌ها و آثار خود به تصویر بکشند، و این جاذبه طبیعی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مهم در فرانسه شناخته شود.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

جاهای دیدنی غرب فرانسه

  جزیرۀ اولرون L’île d’Oléron: جاهای دیدنی غرب فرانسه

احتمالا یکی از زیباترین سورپرایزهای سفر ما در مسیر جاهای دیدنی غرب فرانسه!

از ساحل بویاردویل برای قدردانی از قلعه بویارد، و همچنین ارگ Château d’Oléron و همه چیزهای آن. خانه های صنعتگران رنگارنگ یا فانوس دریایی شاسیرون، در شمال غربی جزیره همه اینها حسابی شما را به وجد می آورد.

اگر وقت دارید، به شما توصیه می کنم 2-3 روز فرصت دهید تا در این جزیره وقت بگذرانید. البته اگر برای موج سواری اینجا آمدید اینقدر جاهای دیدنی دارد که شما را از فعالیت ورزشی تان غافل می کند.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

 شبه جزیرۀ کروزون La presqu’ile de Crozon

برتون‌هایی که این مطلب را می‌خوانند ممکن است از من متنفر بشوند که آن را در نکتۀ ششم قرار دادم.

برتانی احتمالاً گوشه ای از فرانسه است که کاوش سریع در آن سخت ترین بود. کل برتانی حداقل یک هفته وقت می خواهد، و شبه جزیره کروزون یک نقطه مهم آن است.  سواحل صخره ای، صخره های عظیم و مهِ سر به فلک کشیده فضایی را ایجاد کردند که واقعاً رازآلود و زیبا است.

جاهای دیدنی و خاص این شبه جزیره منطقه پنهیر (Pen-Hir)، دماغۀ شِور (le cap de la Chevre)، شِور به معنای بز! و جزیرۀ ایل ویرژ و ساحل آن ile Vierge.

حتی نمی توان تصور کرد که کاوش در این منطقه در اواسط تابستان زیر نور خورشید چقدر لذت بخش است!

خواننده عزیز توجه شود که برتانی Bretagne یک ناحیه در غرب فرانسه است و با بریتانیا اشتباه نشود البته این دو منطقه نزدیک هم هستند.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

پلوماناش Ploumanach et la côte de Granit Rose

پلوماناش اینقدر زیبا است که یک مقاله کامل برای وصف جذابیت آن باید نوشت. آب ساحل به درون صخره های بزرگ پیشروی کرده است. اما یکی از جاهای دیدنی غرب فرانسه، گرانیت رُز است.

اما در این مطلب به طور خاص در مورد یکی از جنبه های این ساحل صحبت می کنیم و آن ساحل گرانیت رز یا گرانیت صورتی است (Granit Rose).

من به شدت توصیه می کنم به ساحل گرانیت صورتی (و همچنین ساحل زمرد) بروید. پیاده روی خود را از فانوس دریایی Men Ruz آغاز کردیم و ساحل را به سمت ساحل Saint Guirec دنبال کردیم، از آنجا می توانید در خیابان های روستای Ploumanach دیدن کنید.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

پلوماناش

هونفلور Honfleur : جاهای دیدنی غرب فرانسه

یک روستای کوچک دیگر که احتمالاً به عنوان “زیباترین روستای فرانسه” انتخاب شده است. من توصیه می کنم برای نیم روز برای هونفلور وقت بگذارید، حتی اگر معمولاً اهل “روستاهای توریستی” نیستید اما این یکی (مثل Ploumanach) ارزش دور زدن را دارد. خانه‌های کوچک رنگارنگ، بندری کوچک و فتوژنیک، و بسیاری از کارگاه‌های صنعت‌گران محلی.

جاهای دیدنی غرب فرانسه

بندر هونفلور یکی از جاهای دیدنی غرب فرانسه

جاهای دیدنی غرب فرانسه

اگر این متن را دوست داشتی، جاهای دیدنی جنوب فرانسه را هم بخوان.

سخن آخر

این متن به شما یک چشم‌انداز جذاب از ساحل بیسکاروس و دیگر جاذبه‌های گردشگری در غرب فرانسه ارائه می‌دهد. از ساحل‌های زیبا و موج‌سواری در بیسکاروس، تا صخره‌های بلند اترتا، تل ماسه‌ای پیلا، و جزیرهٔ مونت سنت میشل، این منطقه پر از جاذبه‌های فراوان و چشم‌نواز است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند. همچنین، شما با مطالعه در مورد جاذبه‌های دیگری مانند جزیره اولرون، شبه جزیره کروزون، ساحل گرانیت رز، و روستای هونفلور، می‌توانید بیشتر از فرهنگ و زیبایی‌های منطقه را کشف کنید. از کمپینگ در جنگل تا گشت‌وگذار در روستاهای رنگارنگ، غرب فرانسه ارائه‌دهنده تجربه‌های گردشگری فراوان و متنوعی است که هر سفری را به یک سفر به یاد ماندنی تبدیل می‌کند.

 

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی تور

جاهای دیدنی غرب فرانسه، ساحل اطلس