تـــوران تـــراول

9 غذاهای هندی که می توانید در خانه تهیه کنید

فهرست مطالب

غذاهای هندی تعادل ظریفی بین شیرین و تند برقرار می کنند. بنابراین، بسیاری از ذائقه ها را وسوسه می کند و بیشتر و بیشتر برای غذاهای ناهارخوری و بیرون بردن محبوبیت پیدا می کند. فرقی نمی‌کند غذاهای گیاهی و گوشتی را ترجیح می‌دهید، ذائقه‌تان غذاهای ملایم یاا تند است، تقریباً همیشه یک غذای هندی وجود دارد به مذاق شما خوش بیاید.

در این مقاله شامل طیف گسترده ای از غذاهای هندی است که همه شان را دوست خواهید داشت. در اینجا برخی از محبوب ترین غذاهایی که باید امتحان کنید آورده شده است.

تورهای مرتبط

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور خاص و لوکس فصلی

تور هند (3 شب دهلی + 2 شب آگرا + 2 شب جیپور)

7 شب اردیبهشت mahan air 9 غذاهای هندی که می توانید در خانه تهیه کنید آژانس مسافرتی توران تراول هواپیما-ماهان 37,995,000

ساموسا

این گزینه خوشمزه غذایی است که حتی کسانی که تازه به آشپزی هندی می پردازند نیز ممکن است آن را امتحان کرده باشند. ساموسا به عنوان یک جیب خمیر سرخ شده پر از مواد لذیذ مانند سیب زمینی، پیاز، ادویه جات ترشی جات و نخود فرنگی، سمبوسه اغلب به عنوان میان وعده در هند مصرف می شود. آنها به خصوص وقتی با سس یا چاتنی سرو می شوند بسیار خوشمزه هستند. این غذا که به هندی ساموسا گفته می شود همان سمبوسه خودمان است.

غذاهای هندی

غذاهای هندی

سوپ دال

اگر فکر می کنید در تابستان نمی توان سوپ خورد پس حتماً سوپ دال هندی را امتحان نکرده اید. اگر از طرفداران سوپ ها، به خصوص سوپ های گیاهی هستید، حتما یک کاسه دال را امتحان کنید. دال یک سوپ آرامش بخش بر پایه عدس است که با گیاهان و ادویه ها تقویت شده است. این سوپ در ماه‌های زمستان احساس گرما می دهد و در تابستان خنک می کند و آن را به گزینه‌ای محبوب برای بسیاری از دوستداران سوپ تبدیل می‌کند.

غذاهای هندی

غذاهای هندی

غذاهای هندی: کاری

کاری یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین غذاهای هند است. کاری بر پایه گوجه فرنگی به عنوان غذای خیلی راحت در هند شناخته می شود و کشورهای سراسر جهان نیز این نظر را اتخاذ کرده اند. کاری با مواد دیگر به مواد معطر تند اضافه می شود و سپس به آن اضافه می شود و با هم می جوشند تا طعم ها با هماهنگی کامل ترکیب شوند. مخصوصاً وقتی روی برنج ریخته می‌شود، طیف وسیعی از گزینه‌های کاری مانند گوشت بره، مرغ، ماهی یا میگو وجود دارد.

غذاهای هندی

غذاهای هندی

مرغ تنوری یا Tandouri chicken

بعد از غذای محبوب هندی به نام تیکه هندی، این محبوبترین غذای هندی است. مرغ تنوری با سس غلیظ و ادویه های خوش طعم آن را به یک غذای مجلسی تبدیل کرده است که هرگز از مد نمی افتد و همیشه با هر وعده طرفداران جدیدی پیدا می کند.

اگر تازه با غذاهای هندی آشنا هستید، ممکن است بخواهید با مرغ تنوری به دلیل جذابیت جهانی آن شروع کنید. مرغ را با موادی مانند ماست، زنجبیل، سیر و سبزی می خوابانند و سپس در تنور سفالی می پزند و طعمی آبدار و لذیذ ایجاد می کنند. عاشقان غذاهای دریایی اغلب تنوری میگو یا ماهی را انتخاب می کنند و کسانی که تصمیم نمی گیرند می توانند با گریل مخلوط تنوری راحت باشند و مرغ، میگو، ماهی و گوشت بره را در یک وعده غذایی خوش طعم ترکیب کنند.

این غذایی است که خارج از هند هم علاقمندان به آشپزی هندی تهیه می کنند و طبخ آن در منزل هم خیلی خوشمزه می شود. معمولاً ترکیب سیر و ماست در آن طعم جالبی ارائه می دهد.

غذاهای هندی

غذاهای هندی

ماهی تنوری  یا Tandouri fish

وقتی به غذاهای مثل تنوری فکر می کنید، همیشه ماهی اولین چیزی نیست که به ذهن می رسد. با این حال، ماهی تنوری مطمئناً نوع متفاوتی از وعده غذایی است که اغلب در غذاهای هندی ارائه نمی شود. فرآیند پخت که روی سایر گوشت‌ها انجام می‌دهد به همان اندازه برای ماهی هم مفید و قابل انجام است و طعم و ادویه را به همان اندازه می‌دهد. ماهی تنوری به تقلید از مرغ تنوری جای خود را در آشپزی هندی باز کرده است.

بیشتر بخوانید: 15 دیدنیهای کشور عراق

بریانی

وقتی کلمه بریانی را می شنوید یا بریانی أصفهان به ذهنتان می آید یا گوشت بریان شده به سبک غربی. ولی بریانی هندی هیچکدام نیست بلکه مثل ته چین پلوی ایرانی است و حتی گاهی گوشت هم ندارد. به نظر می رسد هر آشپزی غذای مخصوص برنج مخصوص به خود را دارد – برای هندی ها. این غذا بریانی است. غذای بریانی نه تنها زیبا به نظر می رسد، بلکه دارای یک ویژگی اعتیاد آور است و طرفداران زیادی را برای آن به ارمغان می آورد. برنج خوش عطر با سبزیجات و گاهی اوقات گوشت آن را برای گیاهخواران و دوستداران گوشت به طور یکسان مورد علاقه قرار می دهد. این غذا هم با گوشت هم بدون گوشت تهیه می شود و هردوی آنها خوشمزه است.

غذاهای هندی

غذای ماسالا هندی

ماسالا از کلمه مصالح می آید. یعنی مواد مختلفی در آن استفاده شده است. ماسالا ترکیبی از غذای تندوری یا تنوری با سس کاری است. سس خامه ای آنقدر اعتیاد آور است که علاقه مندان به ماسالا هر زمان که از هند کوچک دیدن می کنند آن را سفارش می دهند. به علاوه با گزینه میگو، ماهی، مرغ یا بره، چرا با هر بار بازدید، یکی دیگر را امتحان نکنید؟

chicken masala 9 غذاهای هندی که می توانید در خانه تهیه کنید آژانس مسافرتی توران تراول

نان (Naan)

نان یک نان خوشمزه است که اغلب برای خوردن سس های خوشمزه در غذاهای محبوب هندی استفاده می شود. سادگی این نان پف کرده به طرز شگفت انگیزی با بسیاری از دستور العمل های غذاهای هندی جفت می شود. حتی برخی از افراد به جای برنج، نان را در وعده های غذایی خود انتخاب می کنند.

غذاهای هندی

کباب مرغ زنجبیلی

چگونه می توانید مرغ تنوری را بهتر کنید؟ روش خوابانیدن کباب را عوض کنید، با سس نعناع زنجبیلی به آن طعمی دیگر بدهید، و ناگهان یک غذای مورد علاقه جدید خواهید داشت. طعم لذیذ آن اعتیاد آور است. و اگر بتوانید مرغ تندوری را درست کنید این را هم درست خواهید کرد.

کباب مرغ زنجبیلی یکی از غذاهای محبوب هندی است که با استفاده از روش‌های خاصی در پخت آن، طعمی منحصر به فرد به آن می‌دهد. این غذا اغلب به صورت مرغ تنوری تهیه می‌شود، اما با اعمال تغییرات کوچکی می‌توان آن را بهبود بخشید.

ginger kabab tandoori 9 غذاهای هندی که می توانید در خانه تهیه کنید آژانس مسافرتی توران تراول

یکی از روش‌های بهتر کردن مرغ تنوری، استفاده از سس نعناع زنجبیلی است. این سس به طعم و عطر خاصی به کباب می‌بخشد و آن را از دیگر نسخه‌های مرغ تنوری متمایز می‌کند. با اضافه کردن این سس به کباب، شما یک تجربه جدید از مزه‌های هندی را تجربه خواهید کرد.

 

علاوه بر این، اگر مرغ تنوری را به صورت تندوری تهیه کنید، می‌توانید با استفاده از این روش، کباب مرغ زنجبیلی را نیز بهتر کنید. طعم تند و خوشمزه مرغ تندوری با اضافه کردن سس نعناع زنجبیلی، ترکیبی بسیار دلپذیر را ایجاد می‌کند که ممکن است به یکی از موردهای مورد علاقه شما تبدیل شود.

 

در نتیجه، با تغییر روش‌های پخت و اضافه کردن ترکیبات مختلف، می‌توانید کباب مرغ زنجبیلی را بهبود بخشیده و آن را به یکی از غذاهای مورد علاقه خود تبدیل کنید که همیشه دوست دارید آن را بپزید و به دیگران پیشنهاد دهید.

گوشت بره (Lamb Chops)

ممکن است لزوماً گوشت بره را یک غذای مخصوص هندی در نظر نگیرید. اما وقتی آنها را با روش خوابانیدن خاص هندی داخل فر تنور می اندازیم، تبدیل به نوعی کباب بره می شوند که برایتان تازگی دارد. هرکی یک بار این نوع گوشت بره را خورده دوباره آن را خواسته است.

غذاهای هندی

 

سخن آخر

در این مقاله، ما به بررسی تنوع و ارزش غذاهای هندی پرداختیم. غذاهای هندی به‌طور کلی تعادل ظریفی بین شیرین و تند را دنبال می‌کنند که برای بسیاری از ذائقه‌ها جذابیت زیادی دارد. از غذاهای سنتی گیاهی تا غذاهای گوشتی پرطرفدار، هرکسی می‌تواند در آشپزخانه هندی مورد علاقه خود را پیدا کند.

غذاهای هندی مانند ساموسا، سوپ دال، کاری، و مرغ تنوری با طعم و عطر منحصر به فرد خود، به مراتب علاقمندان بیشتری را به خود جذب می‌کنند. همچنین، انواعی از غذاهای دریایی مثل ماهی تنوری و ماسالا نیز از جمله گزینه‌هایی هستند که تازه‌واردان به آشپزی هندی ممکن است به آنها علاقه‌مند شوند.

بنابراین، آشنایی با این تنوع و تجربه انواع مختلف غذاهای هندی، یک سفر خوشمزه و شگفت‌انگیز به دنیای آشپزی هندی را برای هر کسی فراهم می‌کند، بدون توجه به اینکه ذائقه او چگونه باشد.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی تور

9 غذاهای هندی که می توانید در خانه تهیه کنید