تـــوران تـــراول

جاهای دیدنی روسیه

فهرست مطالب

روسیه، بزرگترین کشور جهان، همچنین ترکیبی جالب از عناصر متضاد است. در روسیه شما هم آرامش و سکوت را در جنگل های مخروطیان شمالی وسیع خواهید دید و هم زندگی شکوفا و ساختمان های باشکوه در شهرهای روسیه. در این مطلب جاهای دیدنی روسیه را به شما معرفی می کنیم.

قلمرو غول پیکر 17 میلیون کیلومتر مربعی روسیه حدود یک نهم از کل خشکی سیاره ما را تشکیل می دهد که در بخش اروپایی سه برابر بیشتر از قسمت آسیایی پرجمعیت است. دو مرکز فرهنگی مهم مسکو و سن پترزبورگ که از بزرگترین شهرهای جهان هستند نیز در اینجا قرار دارند.

بزرگترین کشور جهان همچنین یکی از کم جمعیت ترین ها است. این بدان معنی است که شما می توانید مقدار باورنکردنی فضای خالی و خلوت را دور از شهرها بیابید، جایی که طبیعت در چند قرن اخیر دست نخورده رشد کرده است.

در ادامه با جاهای دیدنی روسیه بیشتر آشنا می شویم.

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل با نمای رنگارنگ و گنبدهای فاخر رنگارنگ یک تصویر کارت پستالی فوق العاده و شناخته شده بین المللی است.

همه احتمالا حداقل یک بار در زندگی خود گنبدهای رنگارنگ کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو را دیده اند. کلیسای رنگارنگ کنار موزه تاریخی معروف در میدان سرخ، همراه با کرملین، مقر دولت روسیه، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. «مسجد مسیحی» حتی ناپلئون امپراتور فرانسه را چنان تحت تأثیر قرار داد که او می خواست تصویر کارت پستال مسکو را با خود به پاریس ببرد.

مشتری کلیسای جامع سنت باسیل کسی نبود جز «ایوان مخوف»، اولین تزار روسیه. در نگاه اول به نظر می رسد که گنبدهای رنگارنگ به صورت تصادفی چیده شده اند، اما تنها در نگاه دوم – و در داخل – تقارن جذاب این ساختمان منحصر به فرد خود را نشان می دهد. اتفاقاً، کلیسای جامع سنت باسیل تنها چند دهه پس از اتمام، ظاهر رنگارنگ و همچنین نام خود را به دست آورد. نمازخانۀ باسیل مقدس تنها در سال 1588، 33 سال پس از تکمیل کلیسا ساخته شد. احتمالاً این کلیسا به احترام باسیل قیصریه که در قرن چهارم میلادی می زیسته ساخته شده است.

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

کلیسای مسیح ناجی در مسکو

کلیسای جامع مسیح منجی در مسکو، کلیسای جامع اصلی کلیسای ارتدکس روسیه و بلندترین مکان عبادت ارتدکس جهان، و یکی از جاهای دیدنی روسیه است.

کلیسای مسیح منجی در سواحل رودخانه مسکوا بلندترین کلیسای جامع ارتدکس در جهان است. در دهه 1830، مشتری آنها، تزار الکساندر اول، می خواست قدرت و اندازه امپراتوری خود را با کلیسای خود با ابعاد بی سابقه نشان دهد. با این حال، تکمیل این پروژه به دلایل مختلف زمان زیادی به طول انجامید.

این کلیسا در سال 1931 با دینامیت منفجر شد و با خاک یکسان شد، تا راه را برای “کاخ شوروی” استالین (که هرگز محقق نشد) باز شود. فقط یک سال طول کشید خرابه ها و آوارهای ساختمان جمع شود. ولی دهه ها طول کشید تا مثل نقشۀ اصلی خود دوباره بازسازی شود و در اواخر دهه 1980 بازسازی شد و و در تولد نمادین 2000 سالگی عیسی مسیح مجدداً افتتاح شد.

نتیجۀ بازسازی چشمگیر است. 12 کیلوگرم ورق طلا 5 گنبد عظیم کلیسا را ​​که نماد عیسی مسیح و 4 انجیل هستند تزئین می کند. فضای داخلی تقریباً 80 متری با نقاشی های هنری و گچکاری رنگی (فرسکو) غول پیکر تزئین شده است که مؤمنان را به سمت محراب اصلی 30 متری راهنمایی می کند. به هر حال، موزه ای در زیرزمین، تاریخ پر حادثه کلیسا را ​​روایت می کند.

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال با عمق 1642 متر و قدمتی 25 میلیون سال عمیق ترین و قدیمی ترین دریاچه و همچنین بزرگترین مخزن آب شیرین در جهان و یکی از جاهای دیدنی روسیه است.

دریاچه بایکال را می توان نمادی از گستره های بی پایان روسیه دانست. این دریاچه عمیق ترین و قدیمی ترین دریاچه در جهان است و دارای بزرگترین منبع آب شیرین جهان است. دریاچه بایکال با محیطی خیره کننده خود در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

در سواحل دریاچه بایکال، سکوت طبیعت غالب است. سرمای همیشه حاضر نیز لزوما به زندگی پرنشاط کمک نمی کند. از نوامبر تا مارس یخبندان دائمی در اطراف دریاچه وجود دارد و حتی در دو ماه تابستان دمای هوای اطراف دریاچه 20 درجه سانتیگراد و دمای آب کمی کمتر از 10 درجه سانتیگراد باقی می ماند. فقط افراد خیلی سخت می توانند در اینجا شنا کنند.

از آبانماه تا اردیبهشت، دریاچه بایکال کاملاً یخ زده است و تصویری پر از زیبایی های یخی و عجیب و غریب را ارائه می دهد. آب شفاف دریاچه از کیفیت آب آشامیدنی برخوردار است و دید تا عمق 20 متری (!) حتی در یخ امکان پذیر است!

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

ارمیتاژ در سن پترزبورگ: جاهای دیدنی روسیه

هرمیتاژ در شهر سن پترزبورگ روسیه یکی از بزرگترین و مهم ترین موزه های هنری در جهان است. شامل بیش از 60000 نمایشگاه در 350 سالن است.

کاترین کبیر گنجینه های هنری خود را در اینجا جمع آوری کرد. امروز ارمیتاژ باشکوه با نمایشگاه های گرانبها یکی از مهم ترین موزه های هنری در جهان است. در اتاق‌های سلطنتی آن، جایی که زمانی تزارهای روسیه در آن زندگی می‌کردند، می‌توانید ده برابر بیشتر از موزه مشهور لوور پاریس، نمایشگاه‌هایی را تحسین کنید.

خود معماری استادانه ساختمان نیز ارزش دیدن دارند. دیوار بیرونی باشکوه کاخ زمستانی دارای تزئینات مختلف نما و تزئینات پنجره در چهار طرف است و معماری اتاق‌های دولتی گسترده به خودی خود یک اثر هنری است.

کاترین دستور داد که گربه ها در موزه وجود داشته باشند تا موشها را بگیرند و آثار موزه محافظت شود. از آن زمان تا کنون گربه ها نسل اندر نسل با خوشحالی در موزه زندگی می کنند و با موش گیری، از آثار محافظت می کنند. تمام گربه ها دامپزشک دارند و به طور خاصی مراقبت می شوند.

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

کاخ کاترین در پوشکین: جاهای دیدنی روسیه

نه تنها کاترین کبیر، بلکه چندین امپراتور و ملکه دیگر قبل و بعد از او مسئول ایجاد و گسترش کاخ باشکوه کاترین در پوشکین بودند. این در حدود 25 کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ واقع شده است و بازدیدکنندگان خود را با باغ های باشکوه خود و اتاق زرد زیبای خود تحت تاثیر قرار می دهد.

علاوه بر این، 800 متر مربع تالار بزرگ با نقاشی‌های سقفی عظیم، سالن آبی با کاغذ دیواری ابریشم چینی و 130 نقاشی در گالری روشن، اعجاب و شگفتی را از سوی هر بازدیدکننده برمی‌انگیزد.

 

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

کلیسای جامع سنت سوفیا در نوگراد (Novgorod)

کمی جلوتر در جنوب سنت پترزبورگ، شهر ولیکی نووگورود با نمایشگاه معماری بعدی قرار دارد. پس از کلیسای جامعی به همین نام در پایتخت اوکراین، کی‌یف، کلیسای جامع سنت سوفیا در نووگورود دومین کلیسای قدیمی ارتدکس روسی در جهان است و به همراه کل شهر قدیمی، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

در زیر گنبد 38 متری خود، کتابخانه ای با 5000 جلد و درب برنزی معروف جهانی Płock را در خود جای داده است. هنوز هم در کلیسای سفیدرنگ، مراسم عشای ربانی برگزار می شود و کلیسای جامع سنت سوفیا در نوگورود قدیمی ترین کلیسای روسیه است که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد.

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

راه آهن ترانس سیبری: جاهای دیدنی روسیه

سفر در راه آهن سیبری پیما، آرامش مطلق و اشاره ای به عظمت روسیه را ارائه می دهد. طولانی ترین راه آهن جهان بیش از 9000 کیلومتر از مسکو تا ولادی واستوک امتداد دارد و از مرز چین عبور می کند و تا پکن می رسد. خط راه آهن در بدترین شرایط به دلیل زمین سرد و صعب العبور ساخته شد، اما در سال 1916 پس از یک دوره ساخت 35 ساله افتتاح شد.

در طول 80 ایستگاه، مسافران از تایگای وحشی (سرزمین جنگلهای مخروطیان) و رمانتیک روسی بین 89 شهر عبور می کند. سفر از مسکو تا ولادی واستوک با واگونهایی که عمدتاً مجهز به مبل راحتی هستند 144 ساعت یا دقیقاً 6 روز طول می کشد. هرازگاهی وقفه هایی برای تعویض لوکوموتیوها وجود دارد تا زمانی که تایگای به ظاهر بی پایان دوباره از پنجره ها دیده شود.

transsiberia جاهای دیدنی روسیه آژانس مسافرتی توران تراول

پارک طبیعی Klyuchevskoy در کامچاتکا

چشم انداز کامچاتکا، در شرقی ترین نقطه روسیه، یک همزیستی وحشی از آتش و یخ است. یخچال ها و آتشفشان ها در اینجا نزدیک به هم قرار دارند و فعال ترین منطقه آتشفشانی جهان را تشکیل می دهند. در پارک طبیعی Klyuchevskoy که به نام بزرگترین آتشفشان اروپا و آسیا نامگذاری شده و توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شده است، می توان قدرت عظیم درون زمین را از نزدیک تجربه کرد.

تورهای کوهنوردی نفس گیر در اطراف Tolbachik یا در Klyuchevskoi قدرتمند پس از یک سفر چند ساعته به ماجراجویی های فراموش نشدنی دور از هر تمدنی تبدیل می شوند. از آنجایی که سالانه تنها حدود 500 گردشگر از این پارک طبیعی بازدید می کنند، به احتمال بسیار زیاد در این مناظر پر از پستی و بلندی با هیچکس روبرو نخواهید شد.

کلیسای رستاخیز قدیمی ترین بنای باقی مانده در کولومنسکویه در جنوب شرقی مسکو است. این بنا در قرن شانزدهم به افتخار تولد وارث تاج و تخت ساخته شد. فرمانروایی که بعدها به نام ایوان مخوف شناخته شد، اولین تزار روسیه شد.

این ساختمان اولین ساختمانی بود که با معماری سنتی بیزانس که با گنبدهای پیازی و نماهای رنگارنگ مشخص می شود ساخته شد. حتی در نگاه اول، معماری غیرمعمول آن را متوجه خواهید شد، که توسط یک برج سفید آهکی به ارتفاع 62 متر تسلط دارد که باعث می شود ساختمان واقعی کلیسا تقریباً کوچک به نظر برسد.

جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

سوچی

سوچی در دریای سیاه به عنوان محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی 2014 روسیه شهرت جهانی به دست آورد.

آبگرم و استراحتگاه ساحلی در دریای سیاه از زمان المپیک زمستانی 2014 شهرت جهانی داشته است. و در واقع یک استراحتگاه ساحلی است، زیرا حتی اگر از یک شهر روسیه انتظار چنین چیزی را نداشته باشید، سوچی در همان منطقه آب و هوایی نیس در فرانسه است. طولانی ترین شهر آسیا در واقع با کیلومترها سواحل پوشیده از نخل، ساختمان های جالب و بزرگترین آکواریوم روسیه جذابیت دارد.

پارک‌های آرام و باغ‌های گیاه‌شناسی در سوچی، که میزبان گیاهان از سراسر جهان هستند، آرامشی عالی در حومه شهر ارائه می‌دهند. باغ گیاه شناسی در مرکز شهر بر روی تپه ای قرار دارد که با تله کابین می توان به آن رسید و مناظر باشکوهی از شهر و قله های قفقاز ارائه می دهد.

به هر حال، دهکده المپیک که برای بازی های زمستانی 2014 ساخته شده است، در پیست اسکی Krasnaya Polyana که توسط چندین قله 3000 متری تماشایی احاطه شده است، چندان دور نیست.

sochi russia ivanvislov 1 جاهای دیدنی روسیه آژانس مسافرتی توران تراول

 

برای مشاهده تور روسیه در پکیجهای مختلف اینجا را بخوانید.

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

جاهای دیدنی روسیه