تـــوران تـــراول

غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید

فهرست مطالب

پنیر و شکلات – این چیزی است که سوئیس کوچک تقریباً در سراسر جهان به آن معروف است. در واقع، این دو ماده را می توان در بسیاری از غذاهای شناخته شده و مورد علاقه مردم محلی نیز یافت. این احتمالاً برای شما تعجب آور نیست – اینها اغلب غذاهایی هستند که با عزیزان، خانواده و دوستان میل می شوند. در این مطلب انواع غذاهای سوییسی را بشناسید.

البته سوئیسی ها فقط شکلات و پنیر نمی خورند. غذاهای سوئیسی تحت تأثیر کشورهای اطراف و همچنین مناظر مختلف و سنت های کانتونی شکل گرفته است. در جنوب سوییس شما معمولاً رویکردهای مدیترانه ای را خواهید یافت، اما در مناطق کوهستانی آلپ یک رژیم غذایی بسیار دلچسب خواهید یافت.

تورهای مرتبط

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور دور کشور سوئیس

12 شب شهریور qatar غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید آژانس مسافرتی توران تراول هواپیما-Qatar 49,900,000 تومان + 2,990 یورو

غذای معروف سوئیس: پنیر آب شده یا Käsefondue

کیزه فُندو یا پنیر آب شده، که کیزه به آلمانی یعنی پنیر و فندو یعنی ذوب شده یکی از غذاهای سوییسی است. کیزفوندو یک غذای  سنتی در سوئیس است. مخلوط پنیر ذوب می شود، با کرش (یک نوع برندی) به دلخواه مخلوط می شود و روی “گرم کن غذا” در وسط میز قرار می گیرد. به طور کلاسیک، تکه های نان را در پنیر فرو می برید، اما سیب زمینی، گلابی و سیب نیز امکان پذیر است. چای سیاه با آن سرو می شود و یک لیوان کرش نیز بعد از غذا ممکن است سرو شود.

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

فوندو در سرتاسر سوئیس به خصوص در فصول سرد سال خورده می شود. با این حال، عاشقان واقعی این غذا اجازه نمی‌دهند از نان زدن در این پنیر منصرف شوند، حتی اگر هوا در تابستان 30 درجه باشد. بهترین راه برای لذت بردن از این غذا در یک کلبه کوهستانی پوشیده از برف در کنار عزیزانتان است.

غذاهای سوییسی: راکلت Raclette

راکلت هم یک نوع غذای پنیری سوییسی است. در سال های اخیر، انواع تغییر یافته بی شماری به نسخه کلاسیک و سنتی اضافه شده است. در میان چیزهای دیگر، فلفل، بیکن، سیر، سبزی یا پنیر چیلی وجود دارد. برش‌های پنیر به ضخامت تقریباً 5 میلی‌متر در تابه‌های گریل روی میز ذوب می‌شوند و به طور سنتی با سیب‌زمینی خورده می‌شوند. در حقیقت سیب زمینی آب پزی است که روی آن پنیر آب شده می ریزند.

وقتی صحبت از تزیین به میان می‌آید، شما از نظر انتخابهای زیادی دارید: ترشی، پیاز ، سبزیجات ترشی، بیکن، سوسیس‌های کوچک، چیلی، فلفل، گلابی و موارد دیگر. هر سوئیسی موارد مورد علاقه شخصی خود را دارد – آن را امتحان کنید و ببینید چه چیزی را بیشتر دوست دارید!

کجا می توانم این غذای سوییسی را امتحان کنم؟

در بسیاری از خانواده ها، راکلت در یک گردهمایی دنج در روزهای سردتر جشن گرفته می شود. شما می توانید انواع انتخاب شده و طیف گسترده ای از تزئینات را در یک خرده فروش یا فروشگاه تخصصی پیدا کنید. این خوراکی غلب در بازارهای کریسمس، در مناطق کوهستانی و در یک کلبه روستایی آلپ ارائه می شود.

غذاهای سوییسی

غذاهای سوییسی

غذای معروف سوئیس: روستی یا Rösti

روستی را می توان به عنوان غذای اصلی یا به عنوان غذای جانبی سرو کرد. برای این کار سیب زمینی ها را از قبل پخته، رنده کرده و سرخ می کنند. این یک “پنکیک سیب زمینی” قهوه ای طلایی و ترد ایجاد می کند. بسته به منطقه، Rösti تزئین می شود و با بیکن، پنیر، گوجه فرنگی، پیاز یا یک تخم مرغ سرخ شده سرو می شود. به نوعی همان کوکو سیب زمینی خودمان است!

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

روستی به عنوان غذای اصلی اغلب در منوی مناطق کوهستانی گنجانده شده است. در رستوران‌های بورژوازی خوب، به عنوان بخشی از “گوشت ورق شده به سبک زوریخ” کلاسیک نیز ضروری است. یعنی در کنار گوشت ورق شده زوریخی سرو می شود.

 

غذاهای سوییسی: کاپونز یا دلمه برگ چغندر

کاپونز یکی از غذاهای سوییسی از شهرستان گراوبوند است. یک “خمیر Spätzle” با بیکن، سالسا و ژامبون خام و همچنین گیاهان مختلف ترکیب می شود و در یک برگ چغندر پیچیده می شود. بسته ها در آبگوشت پخته می شوند و اغلب به صورت برشته شده با پنیر کوهی سرو می شوند. با این حال، دستور العمل های بی شماری برای کاپونز وجود دارد. خمیر اسپیتزل در حقیقت یک نوع رشته است و این خوراکی مثل دلمه برگ مو خودمان است که در آن رشته و ژامبون گذاشته می شود. البته به جای برگ مو، از برگ چغندر استفاده می شود.

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

بهترین مکان برای لذت بردن از کاپونز در شهرستان Graubünden است. تقریباً در هر رستوران کوهستانی و دره ای می توانید این غذای محبوب را در ترکیب های بسیار متنوعی پیدا کنید.

غذاهای سوییسی

غذاهای سوییسی

کلرا Cholera

کلرا به معنی وبا است. با وجود نام آزاردهنده، لازم نیست از این غذا بترسید. کیک سبزیجات سرپوشیده از  منطقه وله می آید. شیرینی پف دار معمولاً با سیب زمینی، تره فرنگی، پنیر و سیب پر می شود و پخته می شود.

یک توضیح احتمالی برای نام غیرمعمول این است که در واقع این ظرف در طول یک بیماری همه گیر وبا ایجاد شده است، زمانی که هیچ کس اجازه خروج از خانه را نداشت. این امر مردم را مجبور کرد از محصولاتی که معمولاً در انبار موجود بود تغذیه کنند.

کجا آن را امتحان کنید.

طبیعتاً در شهرستان وَله می توانید بهترین کلرا را پیدا کنید.

colera غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید آژانس مسافرتی توران تراول

مالونز یا Maluns

انگار سوییسی ها عاشق سیب زمینی و پنیر هستند!  مالونز سیب زمینی های رنده شده و سرخ شده هستند. در نگاه اول، غذای اصلی “ترد” غیر معمول به نظر می رسد. اما طعم آن با سس سیب و یک تکه پنیر کوهی خوب است. آنها می گویند که روش کلاسیک نوشیدن آن با شیرقهوه است. با این حال، می توانید نوشیدنی دیگری را نیز انتخاب کنید.

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

مالونز یک غذای سنتی از کانتون یا شهرستان Graubünden است. هر جا که غذاهای کلاسیک Graubünden در رستوران ارائه می شود، می توانید این غذا را سفارش دهید. مردم سوئیس به شهرستانهای خود کانتون می گویند.

maluns غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید آژانس مسافرتی توران تراول

غذاهای سوییسی

گوشت ورق شده به سبک زوریخ  Zürcher Geschnetzeltes

غذایی که آقا و خانم شوایزر از خوردن آن در رستوران بسیار لذت می برند. گوشت ورق شده زوریخ از گوشت گوساله در سس خامه قارچی تشکیل شده است. نباید آن را با سبک Geschnetzeltes Zurich اشتباه گرفت: در این غذا معمولاً گوشت گوساله با گوشت خوک جایگزین می شود.

Rösti و “Nierli” (کلیه گوساله) با آن سرو می شود. با این حال، این موارد به ندرت ارائه می شوند و معمولا برای مهمان اختیاری هستند.

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

Zurich Geschnetzeltes در بسیاری از رستوران های بورژوازی در سراسر سوئیس سرو می شود. اما چرا آن را در یک رستوران تاریخی در زوریخ که با نامش مطابقت دارد امتحان نمی کنید؟

غذاهای سوییسی

سوسیس برشته سنت گالر

سوسیس برشته  سفید شناخته شده توسط یک IGP محافظت می شود IGP یعنی علامت جغرافیایی محافظت شده. یعنی که یک محصول بسیار سنتی است که با شرایط خاصی محافظت می شود.

در مورد سوسیس برشته سنت گالر ، این بدان معنی است که مقررات مشخص می کند که در کجا می توان این سوسیس را تولید کرد، از کدام ادویه ها استفاده می شود و کدام نوع گوشت و چند درصد گوشت را می توان در نظر گرفت. چهار گونه از سویس برشته سنت گالر وجود دارد. شناخته شده ترین احتمالاً سوسیس OLMA است که نام خود را از جشنواره محلی به همین نام گرفته است.

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

چرا برای امتحان کردن این خوراکی به OLMA نمی روید؟ این هر ماه اکتبر در سنت گالر برگزار می شود و هم یک نمایشگاه تجاری و هم یک جشنواره مردمی است. اما مراقب باشید: یک سویس برشته سنت گالر همیشه بدون خردل خورده می شود. رسیدن به ظرف خردل می تواند به قیمت اخم محلی ها تمام شود و به خصوص در منطقه ای این خوراکی از آن آمده به این مسئله تعصب دارند.

غذاهای سوییسی

غذاهای سوییسی

غذاهای سوییسی:  ماکارونی آلپی Älplermagronen

ماکارونی آلپی غذایی است که به ویژه در بین کودکان محبوب است و اغلب در تعطیلات اسکی از آن لذت می برند. تکه های ماکارونی و سیب زمینی که با سس خامه ای خامه ای و پنیر پخته شده اند، با بیکن و پیاز تزیین شده اند و همچنین جزو غذاهای اصلی سوئیس هستند. اگر از طرفداران ترکیبات شور و شیرین هستید، قطعا این غذا را دوست خواهید داشت. با مقداری سس سیب سرو می شود.

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

Älplermagronen عمدتا در مناطق کوهستانی ارائه می شود. برای سوئیسی ها این یک منوی کلاسیک در طول تعطیلات پیاده روی یا اسکی است.

 

غلات صبحانه بیرچ Birchermüesli

چیزی که در ابتدا یک شام معمولی برای مردم عادی بود، اکنون یک کلاسیک محبوب بین المللی در بوفه صبحانه است: Birchermüesli. اساس آن دانه های غلات، آجیل، میوه و شیر است. این غذا به لطف دکتر ماکسیمیلیان اسکار بیرچر-بنر، که موسلی را به عنوان یک عصرانه آسان هضم برای بیمارانش تجویز کرد، به شهرت رسید. این منجر به اسم Birchermüesli شد.

 

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

شما به راحتی می توانید Birchermüesli خود را تهیه کنید. می توانید به دلخواه اجزایی مانند ماست یا عسل را اضافه کنید و موسلی را به دلخواه مزه دار کنید. از آنجایی که Birchermüesli بسیار سیر کننده است، به عنوان صبحانه و همچنین به عنوان یک میان وعده برای سفر روز بعد شما مناسب است.

غذاهای سوییسی

غذاهای سوییسی: سوپ جو گراوبوندن

یکی دیگر از غذاهای  سوییسی معروف و مقوی از کانتون Graubünden، سوپ جو Graubünden است. این شامل جو ، سبزیجات، بیکن و/یا گوشت Graubünden و همچنین گیاهان تازه است. ترکیبات مختلف سوپ را بسیار مغذی می کند و بنابراین اغلب در ماه های سردتر مصرف می شود.

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

همچنین اغلب می‌توانید این غذای سنتی شهرستان Graubünden را در رستوران‌های سنتی که منوی Graubünden ارائه می‌دهند، پیدا کنید. همچنین در یک روز سرد اسکی را کاملا گرم می کند.

غذای سوییسی

غذاهای سوییسی

ماکارونی لوله ای با گوشت چرخ کرده Hörnli und Ghackets

غذای مورد علاقه بسیاری از کودکان سوئیسی – و بزرگسالان که دلشون جوان مانده – ماکارونی لوله ای با گوشت است. ترجمه شده از آلمانی سوئیسی به فارسی معنای پاستا با سس گوشت چرخ کرده است. به خودی خود بسیار ساده است. اما وقتی خیلی خوشمزه می شود که مقدار زیادی پنیر رنده شده و سس سیب اضافه شود. بهتر است همه چیز را با هم مخلوط کنید و لذت ببرید.

 

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

ماکارونی لوله ای با سس گوشت  یک غذای معمولی خانوادگی است. نیازی نیست که یک سرآشپز ستاره باشید تا آن را در عصر دنج بعدی خود با خانواده و دوستان سرو کنید.

غذای سوییسی

بشقاب برن Bernerplatte

بشقاب برنی  یک غذای بسیار سنتی است که به دلیل “حرکت از بینی تا دم” اوایل زیاد مورد استقبال نبود. یعنی مثل کله پاچه خودمان در آن همه چیز از زبان و دنده و گوشت و غیره بود. ولی الآن متعادلتر شده و سبزیجات هم در آن می ریزند برای همین مورد استقبال نسل جدید و توریستها قرار گرفته است.

 

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

با توجه به اجزای مختلف، Bernerplatte بهتر است با چند دوست یا خانواده لذت ببرید. تکه‌ها و ظروف را در وسط میز قرار دهید، کاسه‌ها را در اطراف بچرخانید و امتحان کنید.

Bernerplatte غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید آژانس مسافرتی توران تراول

غذاهای سوییسی

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد روستای کیلان: جاهای دیدنی کیلان

پای گوشت  با سوسیس  Pastetli mit Brätchügeli

 

یک کیک کلاسیک از دوران کودکی: کیک های پفکی پر شده با Brätchügeli (گلوله های کوچک گوشت سوسیس) در یک سس خامه ای و اغلب با قارچ یا قارچ Morcheln تکمیل می شود. این غذا باعث شده است که چشمان بسیاری از کودکان هنگام بازگشت از مدرسه به خانه و بوی ناهار وسوسه انگیز روشن شود.

 

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

 

این پای گوشت و سویس اغلب در خانواده های سوئیسی پخته می شود. در یک فرم کمی ساده تر برای ناهار یا به شکل شیک تر به عنوان منوی یکشنبه. این دقیقاً همان چیزی است که آن را در رستوران های مختلف پیدا می کنید: از توصیه ناهار گرفته تا قسمت ثابت منوی شام.

غذای سوییسی

غذاهای سوییسی: استانگیس Stunggis

Stunggis یک اصطلاح سوئیسی است و مخفف یک غذای خورش از کانتون مرکزی سوئیس Nidwalden است. خوراک گوشت با سبزیجات و سیب زمینی پخته می شود.

 

کجا می توانم آن را امتحان کنم؟

Stungis یک منوی مرکزی سوئیس است. مانند بسیاری از غذاهای دیگر، بهتر است این غذا را در منطقه اصلی خود امتحان کنید. یا می توانید یکی از دستور العمل های متعدد را انتخاب کنید و به سادگی خودتان آن را امتحان کنید.

غذاهای سوییسی

غذاهای سوییسی

پولنتا Polenta

پولنتا احتمالا بهترین ترجمه به عنوان “فرنی ذرت” است. می توان آن را به عنوان غذای جانبی و همچنین به عنوان غذای اصلی مستقل سرو کرد. بنابراین پولنتا بسیار متنوع است. بسته به آنچه که ترجیح می دهید، می توانید از بلغور ذرت بسیار ریز تا درشت استفاده کنید.

سپس پولنتا را می‌توان به صورت خامه‌ای به‌عنوان غذای جانبی برای پیش‌غذا، همراه با گورگونزولا و گوجه‌فرنگی خشک به‌عنوان غذای اصلی یا به شکل اصلاح‌شده به‌عنوان برش‌های پولنتا سرو کرد. به سادگی امتحان کنید که این فرنی یا حلیم را چطوری دوست دارید – تقریبا هیچ محدودیتی برای خلاقیت وجود ندارد.

 

کجا می توانم این یکی از غذاهای سوییسی را امتحان کنم؟

پولنتا ریشه در ایتالیا دارد. این بدان معنی است که در سوئیس آنها را در کانتون جنوبی تسین خواهید دید. به خود اجازه دهید در یک “غار” از شما با این خوراکی پذیرایی شود یا خلاقیت خود را آزاد بگذارید و پولنتای خود را بسازید!

Polenta غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید آژانس مسافرتی توران تراول

پنیر راکلت

راکلت هم نام پنیر است و هم نام غذای کلاسیک سوئیسی/فرانسوی. این یک پنیر نیمه نرم به سبک آلپی است که در سوئیس و فرانسه تولید می شود. راکلت بوی غلیظی دارد، اما طعم آن ملایم و کمی آجیلی است. با ژامبون، گوشت های پخته شده، و طعم تند ترشی کورنیشون (خیارشور) طعم خوبی پیدا می کند.

پنیر به خودی خود خوشمزه است، اما اغلب پس از ذوب شدن روی مواد مختلف سرو می شود و از آن لذت می بریم.

سخن آخر

در این مجموعه ما لیستی از غذاهای سوییسی را معرفی کردیم. آنها علاقه زیادی به سیب زمینی، پنیر و گوشت دارند.

برگرفته از این منبع

همچنین بخوانید: مراکز خرید دبی

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی تور

غذاهای سوییسی را بهتر بشناسید