تـــوران تـــراول

خرید سیم کارت ترکیه

فهرست مطالب

قصد سفر به ترکیه دارید؟ پس بدون شک باید از اینترنت موبایل استفاده کنید. متاسفانه سیم کارتهای کشورهای دیگر در ترکیه استفاده محدودی دارد. اگر با همان سیمکارت به ترکیه بروید، خیلی خرج روی دستتان می ماند. ولی خوشبختانه تهیه یک سیم کارت ترکیه ای خیلی راحت است. در این مقاله می آموزیم چگونه در ترکیه سیم کارت بخریم. برای سیم کارت ترکیه چه چیزهایی را باید بدانید، پس با ما همراه باشید.

سیم کارت ترکیه

سیم کارت ترکیه

تورهای مرتبط

عنوان تور اقامت تاریخ رفت حمل و نقل قیمت

تور استانبول 7 روز از 24 تا 31 تیر

6 شب تیر qeshm air خرید سیم کارت ترکیه آژانس مسافرتی توران تراول هواپیما-قشم ایر 23,580,000

حقایقی در مورد سیم کارت ترکیه

سیم کارت محلی در ترکیه کاملاً قابل استفاده برای توریستها است. در محلهای توریستی مثلاً فرودگاه یک کمی گرانتر است.

البته می توانید به جای سیم کارت محلی از سیم کارت هوشمند یا eSim بهره ببرید. ای سیم را می توان حتی قبل از ورود به ترکیه تهیه کرد، و نصبش کرد. پس همان لحظه اول ورود خود به ترکیه، اینترنت خواهید داشت. البته ای سیم و استفاده اش برای ایرانی ها محدود است. یعنی اپراتورهای ایرانی باید آن را ارائه دهند که نداده اند.

Airalo یکی از بهترین اپراتورهای ای سیم در بازار است. بهترین ای سیم در ترکیه فقط چهار و نیم دلار می شود. ولی برای بسته داده ای گرانتر 13 دلار می شود.

چه کسی در ترکیه سیم کارت نیاز دارد؟

وقتی به ترکیه واقع در فلات آناطولی سفر می کنید، و می خواهید آنجا از اینترنت موبایل استفاده کنید، احتمال زیاد به یک سیم کارت محلی نیاز دارید. به لحاظ نظری، می توانید سیم کارت ایرانی خود را آنجا استفاده کنید، اما این وسط یک مشکل است:

گرچه شمای ایرانی می توانید از سیم کارت خود با رومینگ در ترکیه استفاده کنید، اما این نسبت به سیم کارت محلی خیلی گرانتر است. ممکن است برای نصب یک اپلیکیشن ساده توسط رومینگ، هزینه هنگفتی متقبل شوید.

لذا روشن است که به صرفه نیست که در ترکیه از رومینگ بهره ببرید. قطعاً استفاده از یک سیم کارت ترکی مناسبتر است.

ترکیه سیم کارت

ترکیه سیم کارت

خرید سیم کارت پیش پرداختی در ترکیه: چه انتخابهایی وجود دارد؟

می خواهید سیم کارت پیش پرداختی در ترکیه بخرید؟ خوشبختانه خیلی راحت است. در کل دو راه دارد:

خرید سیم کارت ترکیه بعد از رسیدن به مقصد

یک گزینه تهیه یک سیم کارت بعد از ورود به ترکیه است. این در فرودگاه در شهرهای بزرگ مثل استانبول، آنتالیا و آنکارا یا ازمیر به راحتی پیدا می شود. البته خیلی احتیاط کنید. در فرودگاه مغازه ها گرانتر می فروشند.

اگر سیم کارت خود را خارج از فرودگاه و در مراکز توریستی دیگر تهیه می کنید، خیلی ارزانتر می شود. ولی داده موبایل را در چند ساعت بعد از ورود نمی توانید استفاده کنید.

در نهایت، این شما هستید که تصمیم می گیرید که آیا راحتی اتصال سریع به اینترنت پس از ورود به ترکیه ارزش پرداخت هزینه اضافی را دارد یا خیر.

نکته توران تراول: در ترکیه، سیم کارت های تورکسل، وودافون و ترک تلکام به ویژه توصیه می شود. با استفاده از اینها شما شبکه بسیار خوبی در بخش بزرگی از کشور دارید.

 

eSIM به عنوان جایگزینی برای سیم کارت ترکیه

سیم‌کارت‌های الکترونیکی جایگزین‌های سیم‌کارت کلاسیک هستند که به کارت واقعی نیاز ندارند. تلفن های هوشمند جدیدتر، همچنین ساعت های هوشمند و سایر دستگاه ها را می توان به آن مجهز کرد. از آنجایی که برای نصب eSIM نیازی به سیم کارت واقعی ندارید، می توانید قبل از سفر به ترکیه نیز یک سیم کارت واقعی دریافت کنید. برای انجام این کار، باید به یکی از بازارهای متعدد برای eSIM مراجعه کنید. در آنجا می توانید eSIM مورد نظر را روی گوشی هوشمند خود دانلود کنید. باز هم تکرار می کنیم که این تکنولوژی هنوز در ایران فعال نشده است.

سیم کارت محلی در استانبول از کجا تهیه کنم؟

ترکیه سیم کارت

ترکیه سیم کارت

1. در فرودگاه استانبول یا فرودگاه سابیها گوکچن

در ترمینال ورودی فرودگاه استانبول و فرودگاه سابیها گوکچن، مغازه هایی وجود دارد که سیم کارت های اعتباری را می فروشند یا تحویل می دهند. یک مزیت این است که کارکنان انگلیسی صحبت می کنند. از آنجایی که فروشگاه برای گردشگران طراحی شده است، یافتن پیشنهادی که متناسب با نیاز شما باشد آسان خواهد بود. با این حال، معمولاً گزینه های گران تری را در مغازه های فرودگاه خواهید یافت. علاوه بر این، همیشه صف های طولانی در آنجا وجود دارد. به همین دلیل، خرید سیم کارت برای تعطیلات ترکیه در آنجا توصیه نمی شود.

2. در شهر

تقریباً در همه جای استانبول مغازه هایی وجود دارد که می توانید برای تهیه سیم کارت در ترکیه اقدام کنید. علاوه بر شعب رسمی ترکسل، وودافون و ترک تلکام، فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی، تلفن‌فروشی‌ها و کیوسک‌ها، سیم کارت ترکی می فروشند.

توجه داشته باشید که شعب و نمایندگی های اپراتورهای تلفن همراه ترکیه می توانند قیمت سیم کارت های خود را تعیین کنند. به همین دلیل، قیمت ها از فروشگاهی به فروشگاه دیگر متفاوت است و حتی تا 200 لیر هم می رسد.

هزینه سیم کارت ترکیه

  1. ترکسل

ترکسل یک بسته ویژه برای توریست ترکیه به شما ارائه می دهد، به نام «tourist welcome pack».

این بسته به مشتریانی اختصاص دارد که سیم کارت اعتباری ترکسل با پاسپورت خارجی خریداری می کنند.

 

شامل: یک سیم کارت با 20 گیگابایت داده + 200 دقیقه تماس محلی + پیام رسانی نامحدود از طریق Whatsapp و BiP. به عنوان یک جایزه، تخفیف های ویژه ای در رستوران ها، هتل ها، اجاره خودرو و موارد دیگر دریافت خواهید کرد.

مدت اعتبار: “بسته استقبال از توریست” ترکسل به مدت 30 روز اعتبار دارد. بعد از 3 ماه سیم کارت غیرفعال می شود.

از شرکای رسمی ترکسل دیدن کنید و سیم کارت خود را به هتل، Airbnb یا فرودگاه خود تحویل دهید.

قیمت ها می تواند تا 44.99 یورو در مغازه های فرودگاهی افزایش یابد.

2. Vodafone ترکیه

اپراتور تلفن همراه Vodafone Türkiye پیشنهاد توریستی خود را برای سیم کارت های اعتباری برای تعطیلات در ترکیه ارائه می دهد. به آن “به ترکیه خوش آمدید” می گویند.

موارد شامل: پیشنهاد شامل 20 گیگابایت داده + نامحدود واتس اپ + 750 دقیقه تماس محلی + 1000 پیامک است.

مدت اعتبار: تعرفه 28 روز اعتبار دارد. شما می توانید در مجموع 90 روز از سیم کارت اعتباری گردشگری خود استفاده کنید. سپس غیر فعال خواهد شد.

اطلاعات بیشتر و قیمت های فعلی را می توانید در وب سایت رسمی Vodafone بیابید.

قیمت ها می تواند تا 890 لیر در مغازه های فرودگاه باشد.

3. ترک تلکام (سیم کارت ترکیه)

سیم کارت اعتباری Türk Telekom که بیشتر مورد توجه گردشگران است، “Hos geldin” (خوش آمدید) نام دارد.

موارد شامل: بسته 25 گیگابایتی Hosgeldin شامل 25 گیگابایت + 750 دقیقه تماس محلی + 750 پیامک است.

اعتبار: سیم کارت اعتباری ترک تلکام 28 روز اعتبار دارد.

اطلاعات دقیق را می توانید در وب سایت رسمی ترک تلکام مشاهده کنید. (فقط به زبان ترکی)

قیمت ها می تواند تا 850 لیر در مغازه های فرودگاه افزایش یابد.

با تمام تعرفه ها امکان شارژ کارت پس از اتمام اعتبار وجود دارد.

نکته مهم: اگر تصمیم به خرید سیم کارت اعتباری در ترکیه دارید، باید پاسپورت معتبر خود را به ارائه دهنده مربوطه ارائه دهید زیرا سیم کارت به نام شما ثبت می شود.

سیم کارت ترکیه: اپراتور تلفن همراه در ترکیه

سه شرکت ارائه دهنده تلفن همراه در ترکیه وجود دارد: ترکسل، وودافون و ترک تلکام.

ترکسل بزرگترین اپراتور تلفن همراه و اپراتور پیشرو GSM در ترکیه است. وقتی صحبت از پوشش خوب شبکه و سرعت اینترنت در ترکیه به میان می آید، ترکسل بهترین ارائه دهنده است، به خصوص در شهرهای کوچکتر یا مناطق دور افتاده.

هر سه اپراتور انواع سیم کارت های اعتباری را ارائه می دهند، حتی برخی از آنها سیم کارت های ویژه ای برای گردشگران دارند.

به یاد داشته باشید که سیم کارت در ترکیه از نوع اعتباری حداکثر 120 روز اعتبار دارند.

کد کشور ترکیه +90 است

نتیجه

مهم نیست در نهایت کدام سیم کارت ترکیه و کدام اپراتور تلفن همراه را انتخاب می کنید، آنچه بسیار مهم است این است که سیم کارت را از کجا خریداری می کنید. ده ها ارائه دهنده سیم کارت در ترکیه در سراسر شهر و همچنین در هر دو فرودگاه استانبول وجود دارد. به طور کلی، می‌توانید معاملات بهتری را در شهر پیدا کنید، اما از آنجایی که شعب اپراتورهای تلفن همراه ترکیه و شرکای توزیع می‌توانند قیمت‌های خود را برای سیم‌کارت تعیین کنند، هزینه سیم‌کارت اعتباری ترکیه در فروشگاه‌های مختلف متفاوت است و آن را غیرقابل مدیریت می‌کند.

در کشورهایی که اپراتور تلفن همراه آنها ای سیم را پشتیبانی می کند، می توان سیم کارت را در همان وطن خود تهیه کرد، تا هم در ساعات اولیه ورود به مقصد اینترنت داشته باشید، همین که از تغییر قیمتها در مغازه های مختلف ترکیه راحت شوید. اما اپراتورهای ایرانی ای سیم ارائه نمی دهند و به ناچار باید به همان سیم کارتهای خود ترکیه اکتفا کنیم.

همچنین شاید برای شما جالب باشد:

اپلیکیشنهای مهم در دبی

غواصی در ترکیه

پارکهای آبی ترکیه برای سال 2024

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

خرید سیم کارت ترکیه